Přehledně: Češi začnou i zakončí boj o Euro s Litvou

ČTK ČTK
19. 2. 2010 13:27
Jednání o termínech bylo rychlé, říká manažer Šmicer
Češi začnou kvalifikaci doma
Češi začnou kvalifikaci doma | Foto: Sport

Madrid - Česká fotbalová reprezentace vstoupí do bojů o evropský šampionát v roce 2012 doma proti Litvě, v závěru kvalifikace pak narazí také na Skotsko a Španělsko.

Místo očekávaného zdlouhavého jednání se na dnešní schůzce zrodila v Madridu rychlá dohoda.

Čeští reprezentanti tak už vědí, že kvalifikaci letos zahájí 7. září doma s Litvou a na půdě stejného soupeře ji 11. října příštího roku také zakončí.

Se Skotskem, které by mělo být jejich papírově největším soupeřem v boji o druhé místo, hrají Češi nejdříve doma letos 8. října. Na jeho půdě se představí 3. září příštího roku.

Informoval o tom reprezentační manažer Vladimír Šmicer, podle kterého bylo jednání až nečekaně rychlé a velmi vstřícné.

Termínová listina tak vznikla už za hodinu a půl. "Já jsem byl optimista už před schůzkou. Už na čtvrteční večeři jsme se předběžně shodli se zástupci Litvy, Lichtenštejnska a také se Skotskem. Menší zádrhel byl jen dnes se Španěly, kteří nechtěli hrát předposlední zápas na naší půdě. Nakonec se ale přizpůsobili a dohoda byla na světě," řekl Šmicer.

Češi odlétali do Španělska především s přáním, aby na závěr kvalifikace nehráli ve Skotsku, což se jim splnilo.

"Nevadí nám hrát ve Skotsku 3. září, jen jsme tam nechtěli jet v jednom z posledních dvou termínů," naznačil Šmicer, v čem ustoupila česká vyjednávací delegace, v níž byli také reprezentační trenér Michal Bílek a vedoucí týmu Jaroslav Dudl.

Se Skotskem tak Češi sehrají letos dvě utkání. Ve středu 3. března se totiž představí v Glasgowě v přípravném duelu, který byl dojednán už loni a oba soupeři se ho rozhodli ponechat.

Program kvalifikace:
7. září 2010: ČR - Litva
8. října 2010: ČR - Skotsko
12. října 2010: Lichtenštejnsko - ČR
25. března 2011: Španělsko - ČR
29. března 2011: ČR - Lichtenštejnsko
3. září 2011: Skotsko - ČR
7. října 2011: ČR - Španělsko
11. října 2011: Litva - ČR

 

Právě se děje

před 47 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy