Robben, Van Persie, James. Na MS zářili, ale teď je to bída

Podívejte se na náš přehled, jak se daří největším hvězdám letošního MS ve fotbale dva měsíce po šampionátu.
Arjen Robben - Asi největší kocovinu po pro ně bronzovém šampionátu prožívají Nizozemci. Robben by možná Bayernu pomohl svou obvyklou formou, ale kvůli zranění zatím odehrál jen jeden zápas. Poté co doléčil kotník, trápí ho teď pro změnu koleno. I to je cena za dlouhou minulou sezonu.
Robin van Persie - Nizozemského "supermana" v současnosti zranění netrápí, ale mizerná forma ano. V kvalifikačním utkání proti českému výběru téměř nebyl vidět a totéž se dá říct o jeho výkonech v Manchesteru United. Na první letošní gól stále čeká.
Ron Vlaar - V defenzivě Oranjes odehrál na šampionát co mohl, dirigoval ostatní zadáky a byl jednou z opor. Jenže si na začátku sezony poranil lýtko, a nemohl tak naskočit ani do prvního kvalifikačního boje o Euro 2016.
James Rodríguez - Nejlepší střelec brazilského mundialu přestoupil do Realu Madrid, ale zatím se rozkoukává. Dal jediný gól z šesti zápasů. Chce to ale zřejmě čas. Majitelé klubu zatím těží alespoň z prodejů dresů s jeho jménem.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
16. 9. 2014 6:00
Podívejte se na náš přehled, jak se daří největším hvězdám letošního MS ve fotbale dva měsíce po šampionátu.

Dva měsíce po fotbalovém šampionátu v Brazílii utekly jako voda. Podívejte se, jak jsou na tom hvězdy mundialu teď. Většinou žádná sláva.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy. Jedná se o první protiruské sankce vlády prezidenta Bidena, který slíbil zaujmout k Rusku tvrdší postoj než jeho předchůdce Donald Trump. Republikánský exprezident se často vyjadřoval o svém ruském protějšku Vladimiru Putinovi obdivně a dlouhodobě se stavěl proti návrhům na potrestání Moskvy.

Americká vláda plánovala sankce vůči Rusku několik týdnů. Zatím není jasné, na které činitele konkrétně míří. Zacíleny jsou však kromě jedinců také na 14 společností, jež se většinou specializují na výrobu biologických a chemických látek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy