Předvolební boj: Rajchl dává delegátům lístky na Barcu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
12. 9. 2011 12:30
Nový předseda nemusí být v pátek vůbec zvolen
Jindřich Rajchl
Jindřich Rajchl | Foto: ČTK

Praha - Před páteční mimořádnou Valnou hromadou české fotbalové asociace (FAČR), na níž se bude volit nový předseda po Ivanu Haškovi, to začíná pořádně vřít.

Postaral se o to současný místopředseda FAČR a hlavní favorit na zvolení do funkce předsedy Jindřich Rajchl, který si "kupuje" hlasy delegátů valné hromady.

Podle deníku Sport jim rozdával vstupenky na domácí zápas Viktorie Plzeň v základní skupině proti FC Barcelona (1. listopadu).

Rajchl se tak dopustil podobného počínání jako současný zastupující předseda FAČR Dalibor Kučera. 

Čtěte také:
Šéf Plzně se obul do Pelty. Podle něj je to podpásovka

Ten se před dvěma lety ocitl v podezření, že prostřednictvím nastrčené firmy sponzoroval oddíly, které mu pomohly ke zvolení 1. místopředsedou asociace.

Rajchlovým protikandidátem bude pravděpodobně jen majitel FK Jablonec Miroslav Pelta. Ten je zase trnem v oku veřejnosti kvůli jeho prohlášení o "cinklém jaru" z jeho působení sportovního manažera v pražské Spartě.

Nový předseda nemusí být v pátek vůbec zvolen

Ve fotbalovém zákulisí se také mluví o tom, že by v pátek ke zvolení nového předsedy vůbec nemuselo dojít.

Dalibor Kučera
Dalibor Kučera | Foto: Jiří Šidliák

V případě volby předsedy ve třetím kole nemůže podle nových stanov, které byly schváleny na červnové valné hromadě, volit předsedu komora, jež nenavrhla žádného kandidáta.

A to je v tomto případě moravská komora. Proto by její delegáti mohli bojkotovat hlasování už v prvním kole.

"Ani jedna z komor nesmí být vyšachována. Pokud s tím nic neuděláme, dovedu si představit, že bude moravská komora volby bojkotovat a hlasovat se vůbec nezačne. Pokusím se svolat mimořádný výkonný výbor a domluvit se na změně volebního řádu," nechal se minulý týden slyšet Kučera.

"Český fotbal musí mít nového předsedu. Nechci být zastupujícím předsedou dalších dvacet let," dodal zastupující předseda a zároveň místopředseda za Moravu.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 27 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy