Předvolební boj: Rajchl dává delegátům lístky na Barcu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
12. 9. 2011 12:30
Nový předseda nemusí být v pátek vůbec zvolen
Jindřich Rajchl
Jindřich Rajchl | Foto: ČTK

Praha - Před páteční mimořádnou Valnou hromadou české fotbalové asociace (FAČR), na níž se bude volit nový předseda po Ivanu Haškovi, to začíná pořádně vřít.

Postaral se o to současný místopředseda FAČR a hlavní favorit na zvolení do funkce předsedy Jindřich Rajchl, který si "kupuje" hlasy delegátů valné hromady.

Podle deníku Sport jim rozdával vstupenky na domácí zápas Viktorie Plzeň v základní skupině proti FC Barcelona (1. listopadu).

Rajchl se tak dopustil podobného počínání jako současný zastupující předseda FAČR Dalibor Kučera. 

Čtěte také:
Šéf Plzně se obul do Pelty. Podle něj je to podpásovka

Ten se před dvěma lety ocitl v podezření, že prostřednictvím nastrčené firmy sponzoroval oddíly, které mu pomohly ke zvolení 1. místopředsedou asociace.

Rajchlovým protikandidátem bude pravděpodobně jen majitel FK Jablonec Miroslav Pelta. Ten je zase trnem v oku veřejnosti kvůli jeho prohlášení o "cinklém jaru" z jeho působení sportovního manažera v pražské Spartě.

Nový předseda nemusí být v pátek vůbec zvolen

Ve fotbalovém zákulisí se také mluví o tom, že by v pátek ke zvolení nového předsedy vůbec nemuselo dojít.

Dalibor Kučera
Dalibor Kučera | Foto: Jiří Šidliák

V případě volby předsedy ve třetím kole nemůže podle nových stanov, které byly schváleny na červnové valné hromadě, volit předsedu komora, jež nenavrhla žádného kandidáta.

A to je v tomto případě moravská komora. Proto by její delegáti mohli bojkotovat hlasování už v prvním kole.

"Ani jedna z komor nesmí být vyšachována. Pokud s tím nic neuděláme, dovedu si představit, že bude moravská komora volby bojkotovat a hlasovat se vůbec nezačne. Pokusím se svolat mimořádný výkonný výbor a domluvit se na změně volebního řádu," nechal se minulý týden slyšet Kučera.

"Český fotbal musí mít nového předsedu. Nechci být zastupujícím předsedou dalších dvacet let," dodal zastupující předseda a zároveň místopředseda za Moravu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

V úterý začne vybíjení drůbeže ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech.

 

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy