Předvánoční noční můra, Skoti pláčí nad koncem Rangers

zh
13. 12. 2007 9:52
Závěr zápasu bude Rangers ještě dlouho děsit, věští tisk
Steven Naismith z Glasgow Rangers padá na kolena poté, co Lyon vyřadil v přímém souboji o druhé postupové místo jeho tým z dalších bojů v Lize mistrů. | Foto: Reuters

Glasgow - Skotský tisk truchlí nad vyřazením fotbalového klubu Glasgow Rangers z dalších bojů v Lize mistrů.

Hořekuje nad smolným koncem, kdy byli domácí v duelu blizoučko potřebné remíze, nakonec však 0:3 prohráli.

Skotský list The Herald to nazývá "předvánoční noční můrou".

Viník je jasný - francouzský útočník ve skotském dresu Jean-Claude Darcheville. Ten prožil černý konec zápasu, když 11 minut před koncem netrefil z malého vápna největší tutovku domácích a v nastaveném čase pak ještě dostal červenou kartu.

Nejčtenější skotský deník Daily Record píše o jeho "nejhorším večeru v kariéře" a "strašlivé chybě".

"Jsem tolik zklamaný. Vím, že jsem hloupě minul," kál se podle deníku hráč. "Byla to velká šance. Nechci se nějak vymlouvat, ale těsně před tím, než jsem míč zasáhnul, tak poskočil a šel nakonec nad břevno."

S červenou kartou, kterou mu udělil slovenský rozhodčí  Luboš Michel, však zásadně nesouhlasí.

Dále čtěte:

"Rozhodčí udělal chybu. V žádném případě to nemohla být červená, ale žlutá karta. Velmi mě překvapilo, když jsem uviděl červenou," cituje jeho slova Daily Record.

Ironií osudu je, že Jean-Claude Darcheville původně neměl nastoupit. Byl totiž zraněný a do utkání se s ním nepočítalo.

V den zápasu však trenér Walter Smith oznámil, že se útočník vyléčil dříve, než se čekalo, a že ho zařadí mezi náhradníky. Po 70 minutách hry se pak Francouz skutečně dostal na hřiště.

Internetové stránky Scotsman.com líčí "tu nejsladší odvetu Lyonu" a "trest ve stejné výši". V prvním vzájemném duelu totiž Rangers vyhráli na lyonské půdě rovněž 3:0.

"Pohár  UEFA je po děsivém odchodu z Ligy mistrů jen slabou útěchou. Události posledních deseti minut zápasu budou pronásledovat (stadion) Ibrox ještě dlouho potom, co skončí účinkování Rangers v druhořadé evropské soutěži," píší znechucení žurnalisté Heraldu.