Gól Teplic měl platit. V zápasu Plzně rozhodčí chybovali, rozhodla komise

ČTK ČTK
14. 3. 2022 16:41
Ani v jednom ze tří sporných momentů v sobotním utkání 25. kola první ligy mezi Plzní a Teplicemi sudí či videorozhodčí podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR nepostupovali správně.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Videorozhodčí Jana Adámková neměla zasahovat v situacích, po kterých sudí Marek Radina na její doporučení zamířil k monitoru a po zhlédnutí záznamu nařídil penaltu proti hostům a o chvíli později vyloučil domácího Milana Havla.

V druhém poločase pak asistent Jan Hurych neměl signalizovat ofsajd při vyrovnávací brance teplického Filipa Žáka. Všechny tři situace byly podle komise hraniční.

První sporný moment nastal krátce před přestávkou. Domácí Jean-David Beauguel upadl ve vápně po zákroku Mohameda Tijaniho. Radina nejprve penaltu nenařídil, ale po zásahu videorozhodčí Adámkové se šel podívat k monitoru a verdikt změnil. Z pokutového kopu Beauguel ve 44. minutě vstřelil jediný gól zápasu.

"Vzhledem k tomu, že se jednalo o hraniční situaci, neměl v tomto případě VAR (videorozhodčí) zasahovat. Nejednalo se o zjevnou chybu rozhodčího," uvedl ve videu na internetových stránkách asociace předseda komise Radek Příhoda.

Ze stejného důvodu Adámková podle něj neměla zasahovat ani v nastavení první půle. Radina po zákroku domácího Havla na teplického Roberta Jukla původně udělil plzeňskému obránci jen žlutou kartu, ale po kontrole situace ze záznamu ho vyloučil. Viktoria i tak udržela v dlouhém oslabení vítězství 1:0 a vede ligu o tři body.

Rozhodčí si správně nepočínali ani při třetí sporné situaci. Teplický Žák v 75. minutě po úniku dostal míč do sítě za brankáře Jindřicha Staňka, ale druhý asistent Hurych signalizoval ofsajd. Z žádného záběru nebylo patrné, zda se o porušení pravidel jednalo, či ne, a tak sudí ponechali původní verdikt na hřišti.

"Jednalo se o hraniční situaci, kdy asistent neměl ofsajd signalizovat. Asistenti jsou instruováni tak, aby v případě podobně hraničních situací ofsajd nesignalizovali. VAR v tomto případě nezasahoval, protože se nejednalo o zjevnou chybu a bez použití kalibrované ofsajdové čáry nelze s určitostí rozhodnout, zda se jednalo o ofsajd," vysvětlil Příhoda.

V dalších zápasech 25. ligového kola podle komise sudí postupovali správně. Podle pravidel byl v utkání Liberce se Slavií po zásahu videorozhodčího vyloučen domácí Lukáš Štetina.

V duelu Sparty s Pardubicemi zase sudí správně uznali gól Martina Minčeva na 2:0, neboť se jednalo o hraniční situaci a nešlo určit, zda šlo o ofsajd, či ne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež František je v nemocnici kvůli zánětu dýchacích cest, sdělil Vatikán

Papež František je na několik dní hospitalizovaný kvůli onemocnění dýchacích cest. Informoval o tom ve středu. podle agentury AP vatikánský mluvčí Matteo Bruni. Šestaosmdesátiletá hlava katolické církve podle něj nemá koronavirus. Bruni dříve uvedl, že papež do nemocnice v Římě zamířil kvůli plánované zdravotní prohlídce, což později zpochybnila italská média.

Agentura Reuters poukázala na fakt, že se papež ve středu zúčastnil pravidelné generální audience, na které podle ní vypadal, že se těší dobrému zdraví.

František od května loňského roku používá invalidní vozík kvůli chronickým bolestem kolena a v červenci 2021 podstoupil v nemocnici Gemelli operaci tlustého střeva.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nejtvrdší trest od zrušení poprav. Polku, která zavraždila svou dceru, čeká nejméně půlstoletí ve vězení

Soud v Poznani ve středu poslal na doživotí do vězení ženu, která v roce 2021 zavraždila svoji tříletou dcerku. O podmínečné propuštění bude moci požádat teprve po 50 letech. Portál gazeta.pl píše, že jde o nejtvrdší rozsudek, jaký soud vynesl od zrušení trestu smrti v roce 1998.

Proces s Magdalenou C. týkající se vraždy s mimořádnou krutostí trval skoro rok. Podle soudce Michala Ziemniewského si žena svůj čin předem naplánovala, promyslela a připravila. Holčička Zuzia zemřela při operaci v nemocnici, když se jí lékaři snažili zachránit život. Magdalena C. se k vraždě nepřiznala a vyšetřovatelům říkala, že chtěla spáchat sebevraždu. Nicméně tvrdila, že když svoji dcerku těžce zranila, už jí na to nestačila odvaha.

Soud kromě doživotního trestu odebral Magdaleně C. na deset let volební právo. Dnešní rozsudek není pravomocný, žena se proti němu může odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy