Před Olomouc-Slavia: Buchta 3x stop, Štohanzl v juniorce a sbírka pro nemocnou Emu

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 4. 2016 16:00
V Olomouci půjde v sobotním ligovém utkání o hodně, domácím o záchranu, Slavii o poháry. Fanoušci ale vnímají i jiné problémy než jen fotbal. A uspořádají sbírku na pomoc malé Emě, trpící vzácnou formou rakoviny.
Miloš Buchta bude Sigmě scházet kvůli disciplinárnímu trestu v příštích třech utkáních
Miloš Buchta bude Sigmě scházet kvůli disciplinárnímu trestu v příštích třech utkáních | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Velkou pozornost na sebe bude poutat sobotní utkání Olomouc-Slavia. Domácím jde o záchranu v Synot lize, hosté touží po pohárové Evropě. Fanoušci ale tentokrát přesto nezapomenou ani na charitu, uspořádají sbírku pro malou Emu Odehnalovou, trpící vzácnou formou rakoviny.

Z obou táborů přišlo dnes po jedné důležité informaci.

Olomoucký brankář Miloš Buchta vyšel z disciplinárního řízení s trestem zastavení činnosti na tři soutěžní utkání. Jde o následek Buchtova extempore z posledních minut duelu v Liberci, kdy úderem hlavou srazil domácího Pulkraba. Vysvětlil to tím, že zápas patrně dochytával s lehkým otřesem mozku a nevěděl patrně, co dělá - více zde.

Do konce ligy zbývá 6 duelů, Buchta tak má šanci, že si ještě zachytá, verdikt disciplinárky lze vzhledem k jeho skutku hodnotit jako mírný.

Působení Jana Štohanzla ve Slavii zase zhodnotili jeho nadřízení. A podobně jako před časem jejich kolegové v Mladé Boleslavi vyhodnotili, že Štohanzl je v 31 letech neperspektivní. Takže se stěhuje z kabiny A-týmu do juniorky.

Jak si všiml isport.cz, informoval o tom sám Štohanzl na svém facebookovém profilu.

Do Olomouce tedy asi nepojede, nicméně i on může přispět na konto malé Emy Odehnalové, která trpí vzácnou formou rakoviny a její rodina se ocitla ve svízelné situaci (vše o případu včetně čísla konta sbírky najdete zde).

Fanoušci olomoucké Sigmy se rozhodli využít utkání se Slavií k vyhlášení celostadionové sbírky pro Emičku. Ta proběhne také na ragbyovém utkání RC Olomouc - RC Havířov. Na konto pro malou Emu již přispěl i Odbor přátel Slavie, připojit se můžete i vy -  podrobnosti zde.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

před 9 minutami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy