Před Olomouc-Slavia: Buchta 3x stop, Štohanzl v juniorce a sbírka pro nemocnou Emu

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 4. 2016 16:00
V Olomouci půjde v sobotním ligovém utkání o hodně, domácím o záchranu, Slavii o poháry. Fanoušci ale vnímají i jiné problémy než jen fotbal. A uspořádají sbírku na pomoc malé Emě, trpící vzácnou formou rakoviny.
Miloš Buchta bude Sigmě scházet kvůli disciplinárnímu trestu v příštích třech utkáních
Miloš Buchta bude Sigmě scházet kvůli disciplinárnímu trestu v příštích třech utkáních | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Velkou pozornost na sebe bude poutat sobotní utkání Olomouc-Slavia. Domácím jde o záchranu v Synot lize, hosté touží po pohárové Evropě. Fanoušci ale tentokrát přesto nezapomenou ani na charitu, uspořádají sbírku pro malou Emu Odehnalovou, trpící vzácnou formou rakoviny.

Z obou táborů přišlo dnes po jedné důležité informaci.

Olomoucký brankář Miloš Buchta vyšel z disciplinárního řízení s trestem zastavení činnosti na tři soutěžní utkání. Jde o následek Buchtova extempore z posledních minut duelu v Liberci, kdy úderem hlavou srazil domácího Pulkraba. Vysvětlil to tím, že zápas patrně dochytával s lehkým otřesem mozku a nevěděl patrně, co dělá - více zde.

Do konce ligy zbývá 6 duelů, Buchta tak má šanci, že si ještě zachytá, verdikt disciplinárky lze vzhledem k jeho skutku hodnotit jako mírný.

Působení Jana Štohanzla ve Slavii zase zhodnotili jeho nadřízení. A podobně jako před časem jejich kolegové v Mladé Boleslavi vyhodnotili, že Štohanzl je v 31 letech neperspektivní. Takže se stěhuje z kabiny A-týmu do juniorky.

Jak si všiml isport.cz, informoval o tom sám Štohanzl na svém facebookovém profilu.

Do Olomouce tedy asi nepojede, nicméně i on může přispět na konto malé Emy Odehnalové, která trpí vzácnou formou rakoviny a její rodina se ocitla ve svízelné situaci (vše o případu včetně čísla konta sbírky najdete zde).

Fanoušci olomoucké Sigmy se rozhodli využít utkání se Slavií k vyhlášení celostadionové sbírky pro Emičku. Ta proběhne také na ragbyovém utkání RC Olomouc - RC Havířov. Na konto pro malou Emu již přispěl i Odbor přátel Slavie, připojit se můžete i vy -  podrobnosti zde.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

 

Právě se děje

Další zprávy