Prase s koránem. Fanoušky Jablonce řeší policie kvůli choreu

Sport Sport
5. 8. 2015 9:06
Příznivci severočeského klubu se vyjádřili k islámské problematice. Policie už případ řeší.
Protiislámský transparent na fotbale v Jablonci
Protiislámský transparent na fotbale v Jablonci | Foto: supporters.cz

Jablonec - Podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo omezení jejich práv a svobod. Tak může policie kvalifikovat vystavení chorea, kterým se o uplynulém víkendu "blýskli" fanoušci fotbalového Jablonce.

Ti při ligovém utkání proti Bohemians vyvěsili velký plakát, na kterém blonďatá ženská postava se štítem s nápisem Europa kopancem vyhání vousatého vepře s turbanem na hlavě a koránem. Jako první na případ upozornil deník Mladá Fronta Dnes.

„Kolegové mají fotodokumentaci i záběry z kamer. Dotyční jsou podezřelí ze spáchání trestného činu podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo omezení jejich práv a svobod,“ uvedla pro deník krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. „Potřebujeme ještě posudek znalce z oboru extremismu.“

Klub se od provokativní karikatury důrazně distancoval. „Rádi bychom se omluvili za nedůstojné chování části našich fanoušků všem menšinám, které tento obrázek mohl pobouřit,“ uvedl mluvčí klubu Štěpán Hanuš.

Fanoušci navíc v celé záležitosti lhali vlastnímu klubu. Transparent byl původně připravován na zápas Evropské ligy proti Kodani. A podle mluvčího měl jinou podobu, která nebyla nijak kontroverzní. Delegát UEFA přesto choreo nepovolil. Klub pak svolil, že fanoušci mohou transparent ukázat během duelu proti Klokanům. Ti však mezitím vtiskli svému dílu protiislámský charakter.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Indráčkové patří na MS po prvním kole na velkém můstku 27. místo

Do druhého kola závodu na velkém můstku na mistrovství světa v Oberstdorfu postoupila z dvojice českých skokanek na lyžích pouze Karolína Indráčková. Díky výkonu rovných 90 metrů jí v polovině soutěže patří 27. místo. Šestnáctiletá Klára Ulrichová skončila na 36. příčce.

Minulý týden na středním můstku obsadila Indráčková 25. místo a vylepšila české ženské maximum na světovém šampionátu.

Po prvním kole na velkém můstku vede Norka Maren Lundbyová, která už získala v Oberstdorfu stříbro, a útočí na druhý světový titul v kariéře. Olympijská vítězka z Pchjongčchangu skočila 128 metrů a vede o 3,6 bodu před Slovinkou Nikou Križnarovou. Třetí je zatím Rakušanka Marita Kramerová.

Aktualizováno před 6 minutami

Policie Kapitolu varuje před možným útokem na sídlo Kongresu

Policejní sbor zajišťující ochranu sídla amerického Kongresu (USCP) ve středu oznámil, že obdržel informace o možném pokusu blíže neurčené ozbrojené skupiny zaútočit ve čtvrtek na Kapitol. Hrozba podle amerických médií zřejmě souvisí s krajně pravicovou spikleneckou teorií, podle níž se má 4. března znovu chopit moci exprezident Donald Trump, jenž má mezi pravicovými extremisty mnoho stoupenců.

"Dostali jsme zpravodajské informace o možném plánu na dobytí Kapitolu blíže neurčenou ozbrojenou skupinou ve čtvrtek 4. března. Již jsme učinili významné bezpečnostní opatření, mezi něž patří vztyčení fyzické bariéry a zvýšení počtu aktivních příslušníků, abychom zajistili ochranu Kongresu, veřejnosti a našich policistů," uvedla ve vyjádření USCP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy