Pral se s hazardem, Limberskému sliboval labutě. Nyní Vůch maká v obchodě za kasou

Jiří Škuba Jiří Škuba
1. 12. 2020 12:12
"Ano, přátelé, takhle se fárá." Bývalý talent českého fotbalu Egon Vůch zveřejnil na svém Instagramu fotografii, na které pracuje za kasou jednoho ze supermarketů.
Z Teplic přes Viktorii Plzeň až do Jiskry Domažlice. Sledujte kariéru Egona Vůcha | Video: FK Teplice, FC Viktoria Plzeň, FC Slovan Liberec, TJ Jiskra Domažlice

Sám mluví o tom, že pochází z kolotočářské rodiny, možná právě proto jeho fotbalová kariéra připomíná divokou adrenalinovou atrakci. Egon Vůch před lety patřil mezi největší české talenty, díky své rychlosti a výborné technice dostal šanci i v tehdy mistrovské Viktorii Plzeň.

Nyní devětadvacetiletý záložník kope za třetiligovou Jiskru Domažlice a během koronavirové pauzy si přivydělává za pokladnou v supermarketu.

Egon Vůch v nové práci
Egon Vůch v nové práci | Foto: Instagram Egona Vůcha

Do profesionálního fotbalu Vůch před deseti lety naskočil v Teplicích a hned v prvním utkání se blýskl gólem. Netrvalo dlouho a na šikovného klučinu začaly chodit nabídky ze zahraničí. Místo lukrativního angažmá ovšem jeho kariéra nabrala sestupný směr. Vůch se rád bavil, rád vymetal diskotéky i herny.

"Tenkrát jsem nakoukl do velkého fotbalu, všichni měli dobré smlouvy, já se jim chtěl rovnat, ale nestačily mi na to peníze. Snažil jsem se je získat hazardem a prohrál je," popisoval své začátky v rozhovoru pro iDnes.cz.

I přes všechny životní trable přišla na konci roku životní šance: po Vůchovi sáhl kouč Pavel Vrba a přivedl ho do Plzně, kde podepsal smlouvu na tři a půl roku. Fotbalový průšvihář tak přišel do kabiny, která tehdy byla různými výstřelky pověstná. "Limberskému jsem slíbil, že když se udělá titul, chtěl bych pro tým na zahradě labutě," popisoval Vůch.

A právě kvůli dalšímu přešlapu vydržel ve Viktorce necelý rok. Bylo to krátce po excesu Davida Limberského, který pod vlivem alkoholu nabořil své luxusní bentley. Vedení Plzně vyhlásilo nulovou toleranci porušením životosprávy - a o měsíc později byl Vůch přistižen ve večerních hodinách v jedné z restaurací. Okamžitě byl vyřazen z týmu.

Problémy sice rodák z Plzně přitahuje jako málokdo, to ale neznamená, že by měl křivý charakter. Naopak. Před čtyřmi lety začal soud rozplétat korupční kauzu, do které byla zapojena řada fotbalistů. Vůch ale tehdy řekl ne. Nabídce, aby ještě v dresu Teplic ovlivnil pohárové utkání v Domažlicích, odolal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Facebook zakáže svolávání událostí u vládních budov v den Bidenovy inaugurace

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Firma reaguje na události z minulé středy, kdy dav příznivců prezidenta Donalda Trumpa násilím vtrhl do washingtonského Kapitolu poté, co se v předchozích týdnech stupňovaly násilné výroky a výzvy k akci na sociálních sítích. Před ozbrojenými protesty ve dnech těsně před inaugurací varoval i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Facebook oznámil ještě některá další omezení. Pokud zaznamená "signály typu opakovaného porušení našich zásad" uživateli takového účtu zablokuje možnost vkládat živá videa, vytvářet události nebo být správcem stránky či skupiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy