Praha 3 řeší dluhy Viktorie Žižkov, navrhla novou smlouvu

ČTK ČTK
27. 3. 2015 13:59
Městská část Praha 3 navrhla fotbalovému klubu Viktoria Žižkov uzavřít novou nájemní smlouvu o užívání stadionu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Městská část Praha 3 navrhla fotbalovému klubu Viktoria Žižkov uzavřít novou nájemní smlouvu o užívání stadionu. Podle ní by klub, který dluží peníze za užívání areálu pod televizní věží, ručil bankovní zárukou 270 tisíc korun pro budoucí případy neplacení nájmu.

Vedení klubu se už dříve s Prahou 3 písemně dohodlo na tom, že dlužnou částku splatí do 31. března. Podle nového kontraktu by však měl být termín posunut o další dva měsíce. "FK Viktoria Žižkov by se ve smlouvě zavázala, že do 31. 5. 2015 zaplatí městské části 1,000.000 korun na vyrovnání všech svých dluhů, MČ by po ní naopak požadovala složení bankovní záruky 270 tisíc korun," uvedla městská část Prahy 3 v prohlášení.

Předchozí smlouvu klub neplnil

Záruka je stanovena ve výši trojnásobku nově navrhovaného měsíčního nájmu 90 tisíc korun, který by měla Viktoria za užívání stadionu platit mezi 1. květnem 2015 a 30. červnem 2016. "Městská část bude také oprávněna nájemní smlouvu vypovědět v případě, že bude FK Viktoria Žižkov a. s. v prodlení s placením nájmu déle než 30 dní. Výpovědní lhůta je v návrhu smlouvy stanovena na dobu tří měsíců," stojí dále v prohlášení.

Fotbalový Žižkov o novém návrhu smlouvy nic neví. "Jestli nám něco nabídli, mělo by to přijít písemně na stadion, kde momentálně nejsem. Vím, že majitel Luděk Vinš, který je stále v zahraničí, měl nějaké dohody s městskou částí, ale zda se teď něco bude měnit, to netuším. Je to mezi ním a městskou částí," řekl ČTK tiskový mluvčí Žižkova Jiří Fryc.

Problém vznikl ještě za minulého vedení radnice poté, co od klubu odkoupila areál asi za 40 milionů korun a uzavřela s Viktorií nájemní smlouvu ve výši 100 tisíc korun měsíčně. Klub podle nynější radnice ale dohodu neplnil, tehdejší rada tak smlouvu vypověděla. I když Viktoria tehdy dluh doplatila, výpověď prý vstoupila v platnost.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 24 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy