reklama
 
 

Potvrzeno! Novým koučem Plzně je Koubek, Horváth asistentem

12. 8. 2014 13:58
Podle předpokladů se novým trenérem fotbalové Viktorie Plzeň stává Miroslav Koubek. Klub ho v úterý představil na oficiální tiskové konferenci.

Plzeň - Podle předpokladů se novým trenérem fotbalové Viktorie Plzeň stává bývalý lodivod Slavie Miroslav Koubek. Klub ho v úterý představil na oficiální tiskové konferenci.

Na lavičce Viktorie střídá Koubek Dušana Uhrina mladšího, který byl v pondělí odvolán kvůli neúspěchu v kvalifikaci Evropské ligy. Se Západočechy podepsal Koubek jednoletý kontrakt s opcí.

"Pan Koubek byl jediný oslovený trenér. Věříme v jeho erudici, v jeho zkušenost, v jeho motivaci a chuť bojovat o ty nejvyšší mety, protože kádr na to máme," řekl novinářům generální ředitel Viktorie Plzeň Adolf Šádek s tím, že téměř třiašedesátiletého trenéra Plzeň oslovila poprvé až v pátek večer a v neděli se osobně dohodli na ročním kontraktu.

"Vzhledem k tomu, kde se Plzeň nachází, je toto angažmá dosavadním vrcholem mé kariéry, i když jsem trénoval další velké kluby, ale taková nabídka se neodmítá, vůbec jsem neváhal," prozradil Koubek.

Součástí realizačního týmu nového kouče se stává devětatřicetiletý Pavel Horváth, který bude nadále v klubu působit jako hrající asistent.

Koubek: Pavel bude má prodloužená ruka do kabiny

"Už dlouho jsme se s Pavlem bavili o tom, že bychom ho chtěli do budoucna u týmu dál. Pavel se vyjádřil, že by chtěl v Plzni působit trenérsky. Nyní se tedy stává členem realizačního týmu a bude během sezony studovat a zdokonalovat se v tomto ohledu," uvedl majitel klubu Tomáš Paclík.

"Pavel bude mou prodlouženou rukou v kabině. Nebál bych se říci takový hrající asistent," dodal nový kouč. "Sám nevím, co mě čeká. Je to nová role nejen pro mě, ale pro všechny v klubu. Všechny úkoly, které dostanu, ale budu na hřišti i mimo něj plnit, jak nejlépe dovedu," slíbil Horváth.

Na Koubka čeká během sezony rovnou několik úkolů. "Měli bychom se vrátit na nejvyšší místa Synot ligy a hlavně do pohárů. To je jeden cíl a další je postupná generační obměna hráčů, tak aby se stavělo na hráčích, kteří budou v Plzni hrát i v příštích sezonách," vyjevil cíle Paclík.

Paclík: Uhrin nesplnil hlavní úkol

Žádné velké změny ale plzeňští fanoušci očekávat nemusejí. "Někde jsem slyšel, že mám nálepku defenzivní trenér. S tím nesouhlasím. Projev Plzně směrem dopředu zůstane zachován, dál budeme chtít hrát zajímavý ofenzivní fotbal. Cítím ale, že je potřeba zapracovat na defenzivě," poodhalil své plány Koubek.

"Trenér dostane kompletní kádr, zatím se s hráčskými odchody nepočítá. Je pravda, že máme soupisku hodně širokou, protože jsme počítali s tím, že budeme hrát tři soutěže, ale chceme novému kouči dát maximální prostor," prohlásil Paclík.

Šéf Plzně také naznačil, že hlavním důvodem, proč v pondělí odvolal Dušana Uhrina, bylo vypadnutí z Evropské ligy. "Dali jsme trenérovi jasný úkol - postoupit do hlavní skupiny Evropské ligy - a to se nepodařilo. Sami jste viděli, že naše hra nebyla optimální. Myslím si, že tým nebyl na sezonu dostatečně připraven," vysvětlil Paclík.

Do Plzně po třinácti letech

Koubek se tak vrací do Plzně po 13 letech, v sezoně 2000/01 s ní sestoupil do druhé ligy.

"Plzeň je od té doby úplně někde jinde, věřím, že i já jsem ušel obrovský kus cesty, to se nedá srovnávat," přiznal trenér.

Naposledy vedl v minulé sezoně pražskou Slavii, než byl v březnu překvapivě odvolán a nahrazen Nizozemcem Alexem Pastoorem.

Předtím Koubek trénoval také Kladno, Chomutov, Čáslav, Mladou Boleslav, Baník Ostrava či reprezentaci do 19 let. Má za sebou i exotické angažmá v čínském Tchienťinu. V české lize odkoučoval 139 utkání, z nichž 50 vyhrál, 36 remizoval a 53 prohrál.

autor: Sport | 12. 8. 2014 13:58

Související

 

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama