Potvrzeno. Nagelsmann v Bayernu oficiálně skončil, tým nově povede Tuchel

24. 3. 2023 18:10
U fotbalistů Bayernu Mnichov skončil trenér Julian Nagelsmann. Vedení klubu odvolalo pětatřicetiletého kouče i s jeho asistenty. Na uvolněné místo přišel jiný německý trenér Thomas Tuchel, jenž podepsal smlouvu do června 2025. Aktuálně druhý tým bundesligy o tom informoval na klubovém webu.
Thomas Tuchel ještě coby trenér Chelsea.
Thomas Tuchel ještě coby trenér Chelsea. | Foto: Reuters

O Nagelsmannově konci psala německá média už během čtvrtka, dnes byla informace potvrzena oficiálně. Pětatřicetiletý kouč získal ve své první sezoně v Bavorsku domácí titul, v Lize mistrů ale vypadl ve čtvrtfinále s Villarrealem a neuspěl ani v domácím poháru.

V aktuálním ročníku prožívá Bayern nejhorší bundesligovou sezonu za 11 let. Po porážce ve 24. kole v Leverkusenu se propadl na druhé místo, a ačkoliv v poháru i v Lize mistrů prošel do čtvrtfinále, vedení klubu sáhlo ke změně.

"Bylo to nejtěžší rozhodnutí od doby, co působím v managementu klubu. Po analýze výsledků a předvedené hry po Novém roce jsme se ale rozhodli Juliana odvolat," uvedl sportovní ředitel Bayernu Hasan Salihamidžič.

"Když jsme angažovali Juliana Nagelsmanna, věřili jsme, že půjde o dlouhodobou spolupráci. Po mistrovství světa ale předváděl tým nevyrovnané výkony, dolů šla i atraktivita hry. Usoudili jsme, že je v ohrožení nejen konec této sezony, ale i vývoj mužstva do budoucna," přidal generální ředitel Oliver Kahn.

Devětačtyřicetiletý Tuchel má za sebou angažmá v Mohuči, Dortmundu, Paris Saint-Germain a naposledy v Chelsea. S londýnským klubem vyhrál v roce 2021 Ligu mistrů, loni v září byl však po špatném vstupu do sezony propuštěn.