Fergusona nahradí Moyes, Rooney z toho nadšení není

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 5. 2013 10:48
Dohodnuto. Vedení Manchesteru United si ve středu definitivně "pláclo" se současným trenérem Evertonu, padesátiletým Skotem Davidem Moyesem.
David Moyes převezme vládu po Alexi Fergusonovi, který v klubu působí 26 sezon.
David Moyes převezme vládu po Alexi Fergusonovi, který v klubu působí 26 sezon. | Foto: Reuters

Londýn - Dohodnuto. Vedení Manchesteru United si ve středu definitivně "pláclo" se současným trenérem Evertonu, padesátiletým Skotem Davidem Moyesem.

Ten po sezoně v týmu vítěze letošního ročníku Premier League nahradí svého krajana Alexe Fergusona, který u týmu působí dlouhých 26 sezon.

Dvě kola před koncem ročníku se však kvůli problémům s kyčlí rozhodl, že probíhající sezona bude jeho poslední v obsáhlé trenérské kariéře a jeho další kroky povedou právě do vedení United. Obě strany už potvrdily dohodu, Moyes podepsal smlouvu na šest let.

O 21 let starší trenérská legenda doporučila vedení United, aby se jeho nástupcem stal právě Moyes. Toho lákal do klubu už v roce 1999, Moyes však Fergusonovu nabídku stát se jeho asistentem odmítl.

Moyes působí v liverpoolském klubu už od roku 2002 a je po Fergusonovi a trenéru Arsenalu Arséne Wengerovi třetím služebně nejstarším trenérem v Premier League.

Rooney údajně uvažuje o odchodu

Nijak nadšený z vývoje situace nejspíš není útočník Wayne Rooney, který údajně uvažuje o odchodu z Manchesteru. Do klubu totiž přestoupil právě z Evertonu, kde si s Moyesem zrovna nepadli do oka. Ve své autobiografii Rooney dokonce napsal, že chtěl odejít prakticky kamkoliv, jen aby se trenéra zbavil.

Také fanoušci United reagovali na spekulace o Moyesovi se smíšenými pocity. Obávají se, že úspěšná éra po jeho příchodu skončí. "Ano, Ferguson odchází v pravý čas, ale náhrada je špatná. (Moyes) nemá žádné zkušenosti s Ligou mistrů, není na ni připravený," řekl příznivec manchesterského klubu Dave Pawson.

"Pokud to bude David Moyes, poblahopřeji mu a zároveň ho budu litovat," řekl bývalý trenér Manchesteru United Tommy Docherty. "Jak můžete v něčem pokračovat, když víte, že to je nemožné?" dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy