Čech v poháru poprvé chytal za Chelsea a slavil výhru

FOTO Tak Chelsea s Čechem přešla přes Bolton
Petr Čech ve středu večer proti Boltonu nastoupil v soutěžním duelu za Chelsea poprvé od 22. dubna, kdy kvůli zranění ramena střídal v úvodu prvního semifinále Ligy mistrů s Atléticem Madrid. Následně musel na operaci a od té doby za londýnský klub nastoupil jen v přípravě.
Domácí tým plný náhradníků vedl od 25. minuty, kdy svou soutěžní premiéru za Chelsea oslavil gólem devatenáctiletý Francouz Zouma.
"Blues" měli drtivou převahu, ale v 32. minutě z první střely na svou branku inkasovali.
Na přímý kop si naskočil Mills a hlavičkou z místa okolo penaltového bodu s pomocí tyče srovnal. Čech příliš šancí zasáhnout neměl.
Aktualizováno 24. 9. 2014 22:35
Petr Čech si poprvé zachytá za Chelsea v anglickém poháru proti Boltonu.

Londýn - Premiérovou letošní účast v základní sestavě Chelsea si ve středu připsal český reprezentační gólman Petr Čech. Nastoupil v rámci 3. kola anglického ligového poháru proti Boltonu a přispěl svým výkonem k výhře 2:1.

Letošní jednička londýnského klubu Belgičan Thibaut Coutois nebyla ani na lavičce.

Zápas jsme sledovali online ZDE.

I v dalších zápasech zvítězili favorité. Manchester City rozstřílel Sheffield 7:0, Tottenham doma přehrál Nottingham 3:1.

Čech inkasoval hned z první střely

Dvaatřicetiletý Čech si v soutěžním duelu zachytal za Chelsea poprvé od 22. dubna, kdy kvůli zranění ramena střídal v úvodu prvního semifinále Ligy mistrů s Atléticem Madrid. Následně musel na operaci a od té doby za londýnský klub nastoupil jen v přípravě.

V duelu s Boltonem moc příležitostí ukázat své umění neměl, navíc mu ani příliš nepřálo štěstí, když z jediné soupeřovy velké šance inkasoval. Domácí tým plný náhradníků vedl od 25. minuty, kdy svou soutěžní premiéru za Chelsea oslavil gólem devatenáctiletý Francouz Zouma.

"Blues" měli drtivou převahu, ale v 32. minutě z první střely na svou branku inkasovali. Na přímý kop si naskočil Mills a hlavičkou z místa okolo penaltového puntíku s pomocí tyče srovnal. Čech příliš šancí zasáhnout neměl.

Také po přestávce český gólman dlouho neměl práci a sledoval útočné manévry spoluhráčů. O postupu nakonec rozhodla Oscarova přízemní rána k tyči. První pořádný zákrok v zápase si Čech připsal až pět minut před koncem, střelu I Čong-jonga ale s přehledem chytil.

Čech ztratil v Chelsea pozici jedničky po deseti letech a poprvé od svého příchodu v roce 2004. Ve všech předchozích šesti zápasech nové sezony zůstal jen na střídačce a kryl záda Belgičanu Courtoisovi.

Trenér José Mourinho Čechovi na konci srpna nepřímo slíbil, že dostane možnost v nabitějším zářijovém programu. Před týdnem nevyloučil, že ho nasadí v úvodním duelu Ligy mistrů se Schalke nebo v následném utkání Premier League s Manchesterem City, postavil ho ale až dnes.