Potápějící se Dynamo rozdalo pokuty a vyhodilo hráče

ČTK ČTK
23. 5. 2013 15:12
Fotbalisté Dynama České Budějovice po prohře na Slavii schytali od vedení klubu pokuty.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

České Budějovice - Vedení Dynama České Budějovice udělilo fotbalistům pokutu za středeční špatný výkon na hřišti pražské Slavie. Jihočeši prohráli v Edenu jasně 0:3 a jsou na pokraji sestupu. Z kádru Jihočechů byl navíc vyřazen záložník Petr Javorek, který se vrací do mateřského Táborska.

Klubové vedení přístup hráčů ve středečním utkání pořádně naštval. "Se včerejším výkonem týmu na hřišti Slavie jsme skutečně byli hrubě nespokojeni. Rozhodli jsme se proto týmu udělit s okamžitou platností pokutu, kterou použijeme na nákup sportovního vybavení pro naše žákovské týmy," uvedl v tiskové zprávě sportovní manažer Martin Vozábal.

Vedení se také rozhodlo, že předčasně ukončí hostování středopolaři Javorkovi. Sedmadvacetiletý záložník na Slavii selhal za stavu 0:1 ve velké šanci, když trefil pouze tyč odkryté branky.

"Jelikož Javorek v posledních měsících řeší osobní problémy a nemůže se maximálně soustředit na fotbal, rozhodli jsme se také, že jeho hostování ukončíme ještě před závěrem tohoto ročníku," uvedl Vozábal.

České Budějovice jsou dvě kola před koncem sezony poslední a na nesestupové příčky ztrácejí pět bodů.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Aerolinky Emirates vykázaly první celoroční ztrátu za 30 let

Letecká společnost Emirates v uplynulém finančním roce kvůli pandemii prodělala 5,5 miliardy dolarů (zhruba 115 miliard Kč). Firma, která je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě, to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Vykázala tak první celoroční ztrátu za více než 30 let.

Tržby společnosti se ve finančním roce, který skončil 31. března, propadly o 66 procent na 8,4 miliardy dolarů. Počet cestujících se snížil o 88 procent na 6,6 milionu, což je nejnižší úroveň za dvě desetiletí.

V předchozím roce společnost Emirates vydělala 288 milionů dolarů. Ztrátová byla naposledy ve finančním roce, který skončil v březnu 1988, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Další zprávy