Gebre Selassie byl po dvou měsících v základu a slavil výhru

3. 11. 2013 20:45
Fotbalisté Augsburgu zdolali v 11. kole německé ligy Mohuč 2:1. Domácí bodovali po třech porážkách, za hosty odehrál celé utkání obránce Zdeněk Pospěch.
Theo Gebre Sellasie se po více než dvou měsících vrátil do základní sestavy Brém, které uspěly po čtyřech zápasech bez výhry. | Foto: CPA - Eduard Erben

Berlín - Fotbalisté Augsburgu zdolali v 11. kole německé ligy Mohuč 2:1. Domácí bodovali po třech porážkách. Za hosty odehrál celé utkání obránce Zdeněk Pospěch.

Po vyloučení mohučského gólmana musel zápas dochytat útočník Sebastian Polter.

Brémy po čtyřech bodových ztrátách naplno bodovaly, v domácím prostředí zdolaly Hannover 3:2. Theo Gebre Selassie odehrál za vítěze celý zápas.

Augsburg se dotáhl na svého soupeře

Rozhodující náskok zajistil Augsburgu záložník André Hahn, jenž krátce před půlhodinou hry otevřel skóre po přesném centru Daniela Baiera.

Čtyři minuty po změně stran pak Hahn nadvakrát překonal gólmana Christiana Wetkla, který v poločase vystřídal zraněnou mohučskou jedničku Heinze Müllera.

Za hosty snížil v 59. minutě z pokutového kopu Eric Maxim Choupo-Moting.

Dvě minuty před koncem Wetklo fauloval před pokutovým územím Arkadiusze Milika, dostal červenou kartu a do branky Mohuče musel jít zápas dochytat útočník Sebastian Polter.

Ten zneškodnil velkou šanci Tobiase Wernera, k bodům to však hostům nepomohlo.

Augsburg se díky výhře dotáhl na soupeře, za kterým na 13. místě tabulky zaostává pouze vinou horšího skóre.

Gebreho návrat pomohl Brémám k výhře

Po více než dvou měsících nastoupil v základní sestavě Brém český obránce Gebre Selassie a pomohl k výhře nad Hannoverem.

Rozhodl čtyři minuty před koncem svým prvním gólem v německé lize argentinský obránce Santiago García. Brémy jsou osmé, Hannoveru patří 11. pozice.

Výsledky 11. kola:

Augsburg - Mohuč 2:1
Branky: 27. a 49. Hahn - 59. Choupo-Moting z pen.

Brémy - Hannover 3:2
Branky: 25. Hunt z pen., 39. Makiadi, 86. García - 20. Huszti z pen., 41. Sakai).

1. Bayern Mnichov 11 9 2 0 24:7 29
2. Dortmund 11 9 1 1 31:9 28
3. Leverkusen 11 8 1 2 22:11 25
4. Mönchengladbach 11 6 1 4 25:15 19
5. Wolfsburg 11 6 0 5 16:13 18
6. Schalke 11 5 2 4 20:22 17
7. Hertha Berlín 11 4 3 4 17:14 15
8. Brémy 11 4 3 4 12:17 15