Pospěch s Kodaní poprvé postoupil do Ligy mistrů

25. 8. 2010 23:10
Šírlův Zenit Petrohrad míří do Evropské ligy
Kodaň se raduje z postupu do LM.
Kodaň se raduje z postupu do LM. | Foto: Reuters

Praha - Český fotbalista Zdeněk Pospěch si poprvé od svého příchodu do FC Kodaň zahraje základní skupinu Ligy mistrů.

Dánský šampion dnes v odvetě čtvrtého předkola porazil Rosenborg Trondheim 1:0 a po prohře 1:2 v prvním duelu postoupil díky brance vstřelené na hřišti soupeře do hlavní fáze soutěže. Naopak vypadl ambiciózní Zenit Petrohrad, v jehož kádru figuruje bek Radek Šírl.

Kodaň dohnala ztrátu z úvodního utkání po půlhodině, kdy se po dlouhém autu prosadil hlavičkou Ottesen. Dánský mistr pak mohl několikrát pojistit skóre. Vzápětí trefil Vingaard tyč, ve velké šanci neuspěl po změně stran ani Grönkjaer. Kodaň to ale nakonec nemuselo mrzet.

Sen Sparty o LM se rozplynul, prohrála i v Žilině
Chovanec hořekuje: Koho mám nasadit? Dorostence?

Pospěch odehrál celých 90 minut a patřil k nejaktivnějším hráčům na hřišti. Velmi často se pokoušel o střelbu, za zápas vyslal hned sedm pokusů.

Posila Portsmouth Peter Crouch se předvedl. Ve čtvrtek ukázal svou mušku, když sestřelil vzdorující Guimaraes dvěma góly v prodloužení. | Foto: Zuzana Hronová, Reuters

Šírl se opět nevešel ani na lavičku a musel jen sledovat, jak jeho Petrohrad přišel na hřišti Auxerre o náskok 1:0 z domácího duelu.

Francouzský celek vyhrál odvetu 2:0 a suveréna ruské ligy nečekaně poslal pouze do Evropské ligy, kde si zahrají vyřazená mužstva ze čtvrtého předkola Ligy mistrů.

Zenit se připravil o závěrečný nápor sám, když nejprve dostal červenou kartu brankář Malafejev a pak byl vyloučený i Slovák Hubočan.

Premiérově čeká základní skupina Ligy mistrů na Tottenham. "Kohouti" po překvapivé porážce 2:3 na hřišti Young Boys Bern zvládli domácí odvetu s přehledem a zvítězili hladce 4:0. Třemi góly se na tom podílel Crouch. Složení základních skupin určí čtvrteční los.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

FC Kodaň - Rosenborg Trondheim 1:0 (1:0)

Branka: 33. Ottesen. První zápas: 1:2, postupuje Kodaň.

Nemistrovská část:

Auxerre - Zenit Petrohrad 2:0 (1:0)

Branky: 9. Hengbart, 53. Jeleň. ČK: 65. Malafejev, 80. Hubočan (oba Zenit). První zápas: 0:1, postupuje Auxerre.

Ajax Amsterodam - Dynamo Kyjev 2:1 (1:0)

Branky: 43. Suárez, 75. El Hámdáví - 84. Ševčenko z pen. První zápas: 1:1, postupuje Ajax.

Tottenham - Young Boys Bern 4:0 (2:0)

Branky: 5., 61. a 78. z pen. Crouch, 32. Defoe. ČK: 77. Lulič (Bern). První zápas: 2:3, postupuje Tottenham.

Účastníci základních skupin fotbalové Ligy mistrů v sezoně 2010/2011:

Obhájce titulu: Inter Milán.

Přímý postup: AC Milán, Arsenal, AS Řím, Barcelona, Bayern Mnichov, Benfica Lisabon, Bursaspor, Glasgow Rangers, Chelsea, Kluž, Manchester United, Marseille, Olympique Lyon, Panathinaikos Atény, Real Madrid, Rubin Kazaň, Schalke 04, Spartak Moskva, Šachtar Doněck, Twente Enschede, Valencie.

Postup z předkol: Ajax Amsterodam, Auxerre, Basilej, Braga, FC Kodaň, Hapoel Tel Aviv, Partizan Bělehrad, Tottenham, Werder Brémy, Žilina.

Los základních skupin - 26. srpna od 18:00.

Zápasy ve skupinách - 14. a 15. září, 28. a 29. září, 19. a 20. října, 2. a 3. listopadu, 23. a 24. listopadu, 7. a 8. prosince.

Osmifinále - 15., 16., 22. a 23. února, odvety 8., 9., 15. a 16. února.

Čtvrtfinále - 5. a 6. dubna, odvety 12. a 13. dubna.