20. 2. 2009 11:44
Zdeněk Pospěch centroval na vyrovnávací branku
Kodaň remizovala 2:2
Kodaň remizovala 2:2 | Foto: Reuters

Kodaň - Tak trochu netradiční zápas týmů s rozdílným rozpočtem sehráli ve čtvrtek Kodaň a Manchester City.

Anglický celek, který v zimním přestupovém termínu utratil za nové posily přes padesát milionů liber, uspěl v prvním utkání na hřišti svého soupeře jen napůl.

Konečný výsledek 2:2 totiž mohou považovat za úspěch spíše domácí hráči, kteří vyrovnávali po hlavičce střídajícího Vingaarda v nastaveném čase druhé půle. A v utkání nevyšel zkrátka ani český obránce Zdeněk Pospěch.

Na časomíře svítila šestapadesátá minuta a celek z britských ostrovů vedl po brance Onuohy 1:0, když se ex-sparťanský krajní bek postavil k zahrání rohového kopu a jeho přesný centr usměrnil do sítě prudkou hlavičkou Almedia.

Hlavní rozhodčí Petr Královec, který v utkání udělil žlutou kartu bouřlivákovi Bellamymu a obránci Richardsovi, mohl jen ukázat do středového kruhu. Kodaň poprvé vyrovnala.

Hosty sice následně vrátil zpět do vedení Ireland, ale houževnátý dánský celek nakonec znovu dokázal odpovědět.

Nejsem spokojen, tvrdí kouč Solbakken

Trenér Kodaně Stale Solbakken, jenž před zápasem na adresu soupeře uvedl, že jeho přestupová politika škodí celému fotbalu, se ovšem na pozápasové tiskové konferenci netajil rozporuplnými pocity. nbsp;

"I když je to náš první zápas za posledních několik měsíců, tak nejsem příliš spokojen. Hráči se snažili, ale předvedená hra se mi moc nelíbila. Snad se zlepšíme příští týden a dokážeme ještě postoupit," citují ho oficiální stránky klubu.

Atmosféru prvního jarního soutěžního zápasu si nemohl užít Libor Sionko, jehož do základní sestavy nepustilo nachlazení. Fakt, že zimní přestávka Kodani nepomohla, připustil i trenér City Mark Hughes.

Lodivod anglického celku byl sice vyrovnáním na poslední chvíli zklamán, ale ví, že Kodaň musí v odvetě nutně vstřelit gól.

"Měli za sebou zimní přestávku a my toho mohli využít. Ukázali však, že jsou velmi dobře připravení a pracují velmi tvrdě. Musíme proto ukázat větší kvalitu a v odvetě je vyřadit," doufá Hughes.

Odveta se uskuteční již příští čtvrtek 26. února.