24. 5. 2009 19:49
Nalčik - Samara 0:1
Zdeněk Pospěch slaví premiérový gól v dresu Kodaně.
Zdeněk Pospěch slaví premiérový gól v dresu Kodaně. | Foto: FC Kodaň

Praha - Fotbalisté FC Kodaň se posedmé v historii stali mistry dánské ligy. Z titulu se radují i čeští reprezentanti Libor Sionko a Zdeněk Pospěch, kteří patřili k oporám v cestě za prvenstvím. Ve čtvrtek jejich tým vybojoval i Dánský pohár a má "double".

Kodaň si pátý titul během posledních let zajistila v předposledním kole, kdy doma porazila Esbjerg 1:0 a získala již pětibodový náskok před Bröndby. To nečekaně ztratilo všechny body v duelu s Aarhusem.

Sionko, jenž dnes nehrál, vybojoval titul již ve třetí zemi. Po vítězství se Spartou a dvou titulech v Rakousku s Austrií i Štýrským Hradcem slaví triumf i v Dánsku. K titulu přispěl čtyřmi zásahy ve 23 zápasech. Pospěch odehrál 29 utkání a vstřelil dva góly.

Jarošík skóroval

Gól Jiřího Jarošíka zajistil fotbalistům Samary v 10. kole ruské ligy vítězství 1:0 na hřišti Nalčiku.

Jednatřicetiletý český hráč, kterého nyní trenér Křídel sovětů staví do obrany, skóroval v 44. minutě hlavou po rohovém kopu a připsal si první branku v sezoně.

Samara má na čtvrtém místě tabulky dvoubodovou ztrátu na vedoucí Kazaň, ale horší skóre než CSKA Moskva i třetí FK Moskva. CSKA ještě čeká poslední zápas kola, nastoupí v Krasnodaru.

Petrohrad v neděli prohrál v Moskvě s Dynamem 0:1, gól vstřelil šest minut před koncem Chochlov. Za hosty odehrál Radek Šírl celý zápas.