Poslední Hamburk se dál trápí, Schalke doma podlehl 1:2

2. 10. 2011 20:00
Hannover - Brémy 3:2, Hamburk - Schalke 1:2
O výhře Schalke rozhodl dvěma góly Klaas-Jan Huntelaar
O výhře Schalke rozhodl dvěma góly Klaas-Jan Huntelaar | Foto: Reuters

Hamburk/Hannover - Fotbalisté posledního Hamburku s Jaroslavem Drobným v brance a Davidem Jarolímem na střídačce podlehli Schalke na svém hřišti 1:2 a v německé lize nebodovali popáté z posledních šesti utkání.

Hamburk nenavázal na překvapivou výhru 2:1 ze Stuttgartu z minulého kola a ani na čtvrtý pokus nedokázal naplno bodovat před svými diváky.

Hosté uspěli v bundesligové premiéře pod novým trenérem Huubem Stevensem, pod nímž zvítězili i ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Maccabi Haifa.

Schalke poslal do vedení v 13. minutě nizozemský kanonýr Klaas-Jan Huntelaar, ale chorvatský útočník Mladen Petrič ještě před přestávkou vyrovnal. O páté ligové výhře Schalke v sezoně rozhodl v 73. minutě druhou trefou v utkání Huntelaar.

VIDEO Pekhart si v Norimberku připsal již třetí gól

Hráči Brém odmítli možnost bodově se dotáhnout na vedoucí Bayern a v Hannoveru prohráli 2:3. Domácí, za které vstřelil všechny tři góly norský útočník Mohammed Abdellaoue, udrželi na svém stadionu neporazitelnost.

Hannover - Brémy 3:2 (2. z pen., 38. a 59. Abdellaoue - 45.+2 Arnautovic, 83. Pizarro), Hamburk - Schalke 1:2 (38. Petrič - 13. a 73. Huntelaar).