Portugalce nespasil ani Ronaldo. Rok trvající sérii ukončilo Nizozemsko

26. 3. 2018 22:57
Prohře Portugalska s Nizozemskem nezabránil ani Cristiano Ronaldo, který v předchozích devíti zápasech za Real Madrid a národní tým dal 19 branek.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Ženeva - Fotbalisté Portugalska po roce našli přemožitele. Úřadující mistři Evropy v přípravě podlehli na neutrální půdě Nizozemsku 0:3 a utrpěli první prohru od loňského března, kdy nestačili na Švédsko.

Porážku Portugalska neodvrátil ani kapitán Cristiano Ronaldo, který v předchozích devíti zápasech za Real Madrid a národní tým dal 19 branek. Tentokrát ale vyšel naprázdno a svou sérii neprodloužil.

Nizozemsko se rehabilitovalo za páteční domácí prohru s Anglií. Už ve 12. minutě načal skóre Memphis Depay, který těsně před brankářem tečoval střelu spoluhráče. Ve 32. minutě se Portugalci dožadovali penalty za faul na Ronalda, místo toho přišel protiútok a Ryan Babel zvýšil náskok Nizozemska.

Ještě do poločasu přidal třetí branku stoper Virgil van Dijk. Portugalci inkasovali třikrát za prvních 45 minut poprvé od mistrovství světa 2014 a zápasu s Německem. A když po hodině hry dostal druhou žlutou kartu Joao Cancelo, bylo o osudu utkání jasno. Portugalci pak šetřili Ronalda a stáhli ho ze hry.