Portugalci se Slony bez gólů. Zraněný Drogba nastoupil

15. 6. 2010 18:25
Pobřeží slonoviny - Portugalsko 0:0
Ani Didier Drogba gól nevstřelil
Ani Didier Drogba gól nevstřelil | Foto: Reuters

Praha - Úvodní zápas skupiny smrti G mezi Portugalskem a Pobřežím slonoviny skončil bez branek.

A ani gólových šancí a pohledných příležitostí diváci příliš neviděli.

Zato je muselo několikrát nadvzednout ze sedadel, když se do sebe hráči neurvale slovně i štouchanci pustili. Hodně aktivní byl v této činnosti tradičně Cristiano Ronaldo.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ

Velkou nadějí pro africký tým je alespoň návrat Didiera Drogby, který i přes zdravotní problémy nastoupil do zápasu v průběhu druhého poločasu.

Očekávaný souboj, který měl oživit doposud hodně nudný šampionát, svou úlohu nesplnil. Zápas afrických hračičků a evropských Brazilců naopak rovněž zapadnul mezi nezáživné duely prvního kola.

Šok pro Slováky. O výhru přišli v nastaveném čase
Co je nudnější? Fotbal sám, nebo přenos z Kavčích hor?
Na MS startuje i Skupina smrti. Podívejte, proč ji sledovat

O rozruch se v prvním poločase postarala především největší hvězda Jihoevropanů Cristiano Ronaldo. V 11. minutě vypálil krásně z dobrých 30 metrů a Barryho musela zachraňovat tyč. Kromě toho stihnul několikrát teatrálně upadnout, přitom ne vždycky k tomu měl pádný důvod, a také vyfasovat žlutou kartu za rozmíšku s obrovitým Demelem.

Druhý poločas vypadal zpočátku nadějněji. Vypadalo to, že konečně dostane před obranou přednost ofenziva, ale snahu hatily četné nepřesnosti.

V 66. minutě přišel velmi očekávaný okamžik. Trenér Eriksson vyslal do boje své největší eso, střelce Didiera Drogbu, jehož operovanou ruku zpevňovala nutná dlaha.

Útočník Chelsea se do nadějné pozice dostal až těsně před koncem, ovšem zakončení mu nesedlo. I proto zápas skončil 0:0.