Porno stránka jako silný sponzor? Amatérské fotbalisty z Washingtonu teď zná celý svět

Sport Sport
18. 6. 2017 15:41
Fotbalisté amatérského fotbalové klubu z Washingtonu se proslavili zásluhou netradičního sponzora.
FC Washington Square s logem nového a velmi silného sponzora.
FC Washington Square s logem nového a velmi silného sponzora. | Foto: www.twitter.com

Praha - Internetovou stránku RedTube znají snad všichni příznivci samohany. O fotbalovém klubu FC Washington Square zase neměl donedávna nikdo ani ponětí. Nyní jsou však amatéři z hlavního města USA známí téměř po celém světě. 

Důvod? Hospodská debata spoluhráčů, po které nadšení amatéři oslovili nejen u mužů populární web. "Stále jsme jen na začátku. Máme nejlepšího sponzora na světě," napsali zástupci Washingtonu na twitteru. Na sociálních sítích můžete najít dnes už slavný tým pod hashtagem #RedTubeARMY.

Hráči Washingtonu brali původně podporu od webu jako bláznivý žert. Jenže netrvalo dlouho a obrovský potenciál spolupráce začali američtí fotbalisté využívat. Nyní si může každý fanoušek objednat reklamní předměty týmu netradičního sponzora.

"Od špičkových týmů až po největší amatéry jsme na světě naprostým unikátem. Nikdo nemá takového sponzora," napsal klub na twitteru. Přesto nejsou fotbalisté Washingtonu Square první. V minulosti podporoval konkurenční web PornHub univerzitní tým Rutherford Raiders, ale vedení Univerzity v Kentu označilo tuto spolupráci po chvíli za nevhodnou.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.

před 5 hodinami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy