Porazíme vás o dvě branky, my zase vyhrajeme skupinu. Sebevědomí nechybí Slovákům ani Polákům

David Janeczek David Janeczek
16. 6. 2017 14:04
Slovenští ani polští fotbalová reprezentanti do jednadvaceti let se sebevědomých prohlášení před začátkem "malého" Eura nebojí.
Slovenská fotbalová reprezentace do jednadvaceti let před přípravným duelem proti Česku.
Slovenská fotbalová reprezentace do jednadvaceti let před přípravným duelem proti Česku. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Letošní mistrovství Evropy fotbalistů do jednadvaceti let začne odpoledním zápasem obhájců titulu ze Švédska proti Angličanům. Domácí fanoušci se ale spíše upínají k zápasu Polska se Slovenskem.

Vzhledem k těžkému postupovému klíči si postup do semifinále turnaje zajistí pouze vítězové tří skupin a nejlepší tým z druhých míst. "Malé Euro" bude hrát po rozšíření poprvé v historii dvanáct týmů. 

Domácí Poláci ale i Slováci si uvědomují, že už úvodní zápas hodně napoví o úspěchu či neúspěchu na evropském šampionátu. "Chci, abychom v každém zápase předváděli týmový fotbal a bojovali o vítězství," nechal se slyšet šéf polského fotbalu a legendární útočník Zbigniew Boniek. 

"O Slovensku, ale i o dalších týmech ze skupiny máme spousty informací. Pokud nepostoupíme ze skupiny, tak to bude velké zklamání. Tipuju, že v úvodu nad Slovenskem vyhrajeme o dvě branky," řekl sebevědomý polský stoper Jaroslaw Jach z Lublinu.

Slováci se smělých prohlášení také nebojí

Jenže ani mladí Slováci nepostrádají sebedůvěru. "Úspěchem už byl i postup na samotný šampionát, ale vnímáme, že fotbalová veřejnost od nás očekává dobré výsledky. Prvotním cílem je pro nás postup ze skupiny," hlásil kapitán Slovenska a útočník Jablonce Adam Zrelák. 

To záložník Matúš Bero z tureckého Trabzonsporu šel ještě dál, když označil Slovensko za favorita skupiny. Podobně naladěný byl na konci klubové sezony také Milan Škriniar, který Patrikovi Schickovi řekl, že se na turnaji potkají až ve finále. 

Sázkové kanceláře však výběru českého trenéra Pavla Hapala příliš nevěří. Na vítězství Slovenska si můžete vsadit v kurzu 30. Horší vyhlídky už mají jen Makedonci. Ten, kdo by si vsadil na celkovou výhru Česka, by vyhrál dvaadvaceti násobek vsazené částky. Za největší favority turnaje jsou považováni fotbalisté Německa a Španělska.

Duel domácího Polska se Slovenskem začíná na patnáctitisícovém stadionu v Lublinu od 20:45. Sledovat zápas můžete na ČT Sport.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy