Poprali se, pak rozhodli na Nou Campu

SportPlus
22. 2. 2007 12:00
Barcelona - Nečekaná výhra Liverpoolu nad domácí FC Barcelonou měla pikantní okolnosti. O góly se postarali Craig Bellamy a John Arne Riise, hráči, kteří se nedávno poprali na soustředění.

Když velšský fotbalový bouřlivák Bellamy vyrovnal ve 43. minutě na Nou Campu na 1:1, slavil gól v Lize mistrů golfovým švihem. Poněkud nevhodná oslava vzhledem k tomu, že podobnými golfovými údery minulý čtvrtek bušil jako smyslů zbavených do nohou spoluhráče Riiseho.

Fotbalisté Liverpoolu pobývali ve Španělsku na soustředění a ve čtvrtek vyrazili do klubu, kde se notně posílili alkoholem. Bellamy se dostal do roztržky s Riisem, jejich spoluhráči je od sebe museli odtrhávat a na místě prý i zasahovala policie.

Bellamy si však nedal pokoj a na hotelu se vydal za norským fotbalistou s golfovou holí, kterou mu naložil několik ran přes nohy.

V 74. minutě nahrál Bellamy na Nou Campu Riisemu a oba si padli do náručí. Tento  podivuhodný scénář, v němž Liverpool nečekaně zdolal Barcelonu a o góly se postarali dva výtržníci označil ostrovní list Telegraph za "materiál k béčkovému filmu, nikoli k áčkovému fotbalu".

"Byl to osud pro nás pro oba," nechal se slyšet Riise.

Britský deník The Independent to komentoval slovy, že Bellamyho přihrávka Riisemu na vítězný gól byla jedním ze způsobů, jak se omluvit za své jednání. "Dejte Craiga Bellamyho a Johna Arne Riiseho dohromady a Velšan vám ukáže, že umí zničit starodávnou pověst Liverpoolu. Minulou noc tento pár ukázal, že umí dělat i velké věci," pokračuje list.

Deník Mirror píše, že zůstává otázkou, zda bylo od liverpoolského trenéra Rafaela Beníteze etické zahrnout Bellamyho po incidentu do sestavy, výsledek je prý však bez debat.