"I hanba je slabé slovo." Je to tragické a otřesné, nechápou Slováci remízu s Maltou

Slováci odehráli mizerný první poločas. Na snímku souboj Martina Koscelníka (vpravo) a Ryana Camenzuliho.
Hosté se ujali vedení v 16. minutě po nádherné střele Lukea Gambina (vlevo).
Šokující vývoj pokračoval dál...
O tři minuty později přidal druhý gól Alexander Satariano.
27. 3. 2021 22:55
Mizerný vstup do kvalifikace mistrovství světa mají za sebou fotbalisté Slovenska. Po úvodní remíze na Kypru v sobotu jen remizovali s Maltou 2:2. Outsider skupiny H přitom o poločase vedl 2:0.

Tak potupný poločas reprezentace Slovenska ve své historii ještě nezažila. Od týmu, který se momentálně krčí na 176. místě žebříčku FIFA, inkasovala dvě branky a ve druhé půli manko jen stěží dohnala.

"Je to tragické a otřesné," hodnotil zápas o poločase ve studiu RTVS bývalý slovenský reprezentant Róbert Vittek.

Své překvapení naopak dokonali Lucemburčané, kteří vybojovali teprve druhé venkovní kvalifikační vítězství ve své historii a díky výsledku 1:0 ukořistlli tři body ze hřiště favorizovaného Irska. O klíčovou branku se postaral pět minut před koncem útočník Dynama Kyjev Gerson Rodrigues.

Skupina A:

Irsko - Lucembursko 0:1 (0:0). Branka: 85. Rodrigues.

Srbsko - Portugalsko 2:2 (0:2). Branky: 46. Mitrovič, 60. Kostič - 11. a 36. Jota. ČK: 90.+2 Milenkovič (Srb.).

Bělorusko - Estonsko 4:2 (1:1)

Branky: 45. a 84. Lisakovič z pen., 64. Kendyš, 81. Savickij - 31. a 55. Anier. ČK: 77. Öigus (Est.).

Černá Hora - Gibraltar 4:1 (2:1)

Branky: 26. Bečiraj, 43. Simič, 53. Tomaševič, 80. Jovetič - 30. Styche z pen.

Norsko - Turecko 0:3 (0:2)

Branky: 4. a 59. Tufan, 28. Söyüncü. ČK: 80. Thorstvedt (Nor.). Hráno v Málaze.

Skupina H:

Rusko - Slovinsko 2:1 (2:1). Branky: 26. a 35. Dzjuba - 36. Iličič.

Chorvatsko - Kypr 1:0 (1:0). Branka: 40. Pašalič.

Slovensko - Malta 2:2 (0:2). Branky: 49. Strelec, 53. Škriniar - 16. Gambin, 20. Satariano.

1. Rusko 2 2 0 0 5:2 6
2. Slovinsko 2 1 0 1 2:2 3
3. Chorvatsko 2 1 0 1 1:1 3
4. Slovensko 2 0 2 0 2:2 2
5. Kypr 2 0 1 1 0:1 1
6. Malta 2 0 1 1 3:5 1