Do Liberce se chystá 800 fans Hajduku. Plánují se omezení

ČTK ČTK
18. 8. 2015 9:57
Utkání je vedené jako rizikové, policie chystá rozsáhlá bezpečnostní opatření.
Fanoušci Hajduku Split
Fanoušci Hajduku Split | Foto: ČTK

Liberec - Na 800 příznivců Hajduku Split se chystá podle policie na čtvrteční zápas 4. předkola fotbalové Evropské ligy do Liberce. Utkání je vedené jako rizikové, policie chystá rozsáhlá bezpečnostní opatření. Podílet se na nich budou policisté ze čtyř krajů. ČTK to dnes sdělila krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková.

"Situaci kolem fanoušků, sledování jejich nájezdů do Liberce a dění ve městě bude rovněž monitorovat a ze vzduchu dokumentovat policejní vrtulník, na zemi pak speciální monitorovací vozy," uvedla Suchánková.

Pomohou chorvatští policisté i leták

Chorvatští fanoušci přijedou autobusy i osobními vozy. "Podle doposud získaných informací se budou celý den pohybovat po centru Liberce a navštěvovat různá restaurační zařízení," uvedla Suchánková. Na klid ve městě bude dohlížet několik set pořádkových policistů z Libereckého, Ústeckého a Pardubického kraje a z Prahy.

Konfliktům mají napomoci předcházet dva policisté z Chorvatska, chorvatštinu ovládají i dva čeští policisté. Policie navíc připravila pro fanoušky Hajduku leták v jejich jazyce. V něm je mimo jiné informuje, že Liberec má nulovou toleranci k používání pyrotechniky nebo že je na stadion doprovodí policisté.

Zápas začne na stadionu U Nisy v 19:00, na stadionu bude více pořadatelů i pracovníků bezpečnostní agentury než obvykle. Přísnější pravidla platí také pro prodej vstupenek, který skončí ve středu v 18:00. "Při nákupu je nutné uvést jméno, příjmení a datum narození držitele každé vstupenky. Tyto údaje budou zaneseny na vstupenku a kontrolovány při vstupu na stadion," uvedl mluvčí klubu Lukáš Váňa.

Aby to neskončilo jako na Slavii

S omezením musejí počítat i motoristé, komplikace v dopravě se dají očekávat po 16:00 zejména v ulicích Železná, Valdštejnská a Chrastavská, kudy půjdou fanoušci na zápas. Na několik hodin se proto změní trasy několika linek městské hromadné dopravy.

Opatření se dotknou i řidičů, kteří jsou zvyklí přes den parkovat ve Winterově ulici. S vozy se tam dostanou ve čtvrtek jen rezidenti, ulice poslouží pro parkování autobusů.

Hajduk Split hrál v Česku naposledy loni v září. Přípravné utkání proti Slavii ale musel rozhodčí předčasně ukončit, neboť příznivci obou klubů vběhli na hřiště. Pražská policie před zápasem zadržela kvůli výtržnostem tři příznivce chorvatského týmu (foto zde).

 

Právě se děje

Další zprávy