Policie obvinila Benzemu a Ribéryho za sex s nezletilou

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
20. 7. 2010 19:19
Oba strávili den u výslechu na policejní služebně
Franck Ribéry s manželkou.
Franck Ribéry s manželkou. | Foto: Václav Rojík

Paříž  - Francouzský reprezentant Franck Ribéry a útočník Realu Madrid Karim Benzema byli v úterý mravnostní policii obviněni z pohlavního styku s nezletilou prostitutkou z nevěstince Café Zaman.

Oba fotbalisté byli celý den vyslýcháni na policejní stanici, nicméně ve večerních hodinách byli propuštěni domů.

Ribérymu i Benzemovi hrozí v  případě prokázání obvinění a následného odsouzení pokuta čtyřicet tisíc eur (zhruba milion korun), nebo trest odnětí svobody až na tři roky.

Čtěte také:

Ribéryho ´Lolita´ promluvila: Byl milý. Za 2000 eur
AFP: Ribéry prý měl styk s nezletilou prostitutkou

Ribéry styk s placenou společnicí Zahiou Deharovou již dříve přiznal, nicméně jakékoliv provinění proti zákonu odmítá a tvrdí, že o nezletilosti této ženy neměl tušení.

"K porušení zákonů by došlo, pokud by šlo o úmyslný čin. Ale ona nevypadala jako nezletilá, neřekla mu, že je nezletilá a navíc tvrdila i v médiích, že je jí více než dvacet let," prohlásil Ribéryho právník.

"S těmi muži jsem spala, ale o svém věku jsem jim lhala. Byli to moji muži. Všichni se mi líbili a zacházeli se mnou slušně, jen mě trošku rozmazlovali. Měli by je nechat být," uvedla před časem Deharová.

Nyní osmnáctiletá Pařížanka, která prý chce v budoucnosti být modelkou, si prý za noc s francouzskými reprezentanty účtovala až dva tisíce eur (cca padesát tisíc korun).

 

Právě se děje

před 1 minutou

ČSÚ zatím dostal ve sčítání lidu přes 4,3 milionu formulářů. Končí v úterý

Český statistický úřad (ČSÚ) dosud obdržel více než 4,3 milionu formulářů ke sčítání lidu. Z toho bylo 3,9 milionu elektronických a 440 000 listinných. Dalších 640 000 listinných formulářů je stále v domácnostech. V neděli o tom informovala mluvčí sčítání Jolana Voldánová. Sčítání končí v úterý.

Do úterní půlnoci lze využít elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21. Do úterý je také možné si na kontaktních místech vyzvednout listinný sčítací formulář a odpovědní obálku. Vyplněný formulář v obálce mohou lidé vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě ČSÚ.

Mluvčí již dříve uvedla, že je obtížné stanovit, od kolika lidí statistici údaje už dostali a kolik jim je ještě musí zaslat. Formulář se vyplňuje za domácnost. Česko má 10,7 milionu obyvatel. Podle statistik o příjmech a životních podmínkách má domácnost v průměru 2,34 členů. Při zohlednění tohoto počtu by tedy ve sčítání informace o sobě a svém bydlení poskytlo už zhruba 10,2 milionu osob a formulář by mělo vyplnit a poslat ještě asi půl milionu lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy