Policejní manévry ve Znojmě. Kvůli Baníku zavřely i hospody

Prohlédněte si fotogalerii z premiéry Baníku ve druhé lize...
Baník spadl do druhé ligy po padesáti letech. Svoji premiéru si odbyl v neděli na znojemském trávníku.
Utkání doprovázely velké bezpečností manévry. Pořadatelé počet nasazených příslušníků záchranného sboru nespecifikovali, ovšem policisté byli na každém rohu.
V ulicích operovali pochůzkáři, těžkooděnci, psovodi, hasiči, záchranáři i policisté na koních.
Hospodám a restauracím v okolí stadionu bylo doporučeno zavřít. Většina tak učinila.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
7. 8. 2016 21:27
Baník odstartoval premiéru v Národní fotbalové lize remízou ve Znojmě. Utkání doprovázela přísná bezpečnostní opatření.

Znojmo - Ostravský Baník, jenž po padesáti letech opustil nejvyšší tuzemskou fotbalovou soutěž, nahání druholigovým klubům strach. Své o tom vědí ve Znojmě, kde Slezané prožili svoji premiéru v Národní fotbalové lize. Kvůli fanouškům operovaly v ulicích města desítky až stovky policistů, zavíraly dokonce i přilehlé podniky. 

1. SC Znojmo FK  FC Baník Ostrava 1:1 (1:1)

Branky: 31. Njire – 14. Lupták. Rozhodčí: Ardeleanu – Paták, Hájek. ŽK: Šumbera – Hučko, Celba. Diváci: 2 450.

1. SC Znojmo FK: Doleček – Čereda, Svozil, Odehnal, Helísek, Javůrek (72. Urbančok) – Šumbera (79. Rybička), Nepožitek, Motal, Njire – Ledecký (84. Klíma). 

FC Baník Ostrava: Vašek – Hučko, Zápotočný, Pokorný, Celba – Malý (46. Ožvolda), Lupták (80. O. Šašinka), Stáňa (53. Mondek), Mičola, Hlinka – Urgela. 

 

Právě se děje

před 52 minutami

Poptávka po ropě klesla ve druhém čtvrtletí méně, než se čekalo, experti zlepšili výhledy

Mezinárodní agentura pro energii (IEA) zlepšila svůj odhad poptávky po ropě pro letošní rok na 92,1 milionu barelů denně. To je proti předchozímu odhadu z minulého měsíce o 400 000 barelů denně více. Důvodem je menší pokles poptávky ve druhém čtvrtletí, než se čekalo. Současně však varovala, že šíření nemoci covid-19 je rizikem pro další vývoj poptávky.

"Zatímco trh s ropou nepochybně pokročil, velký a v některých zemích zvyšující se počet případů nemoci covid-19 je znepokojující připomínkou toho, že pandemie není pod kontrolou," uvedla IEA v prohlášení. To také ohrožuje současný výhled poptávky IEA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy