Policejní manévry ve Znojmě. Kvůli Baníku zavřely i hospody

Prohlédněte si fotogalerii z premiéry Baníku ve druhé lize...
Baník spadl do druhé ligy po padesáti letech. Svoji premiéru si odbyl v neděli na znojemském trávníku.
Utkání doprovázely velké bezpečností manévry. Pořadatelé počet nasazených příslušníků záchranného sboru nespecifikovali, ovšem policisté byli na každém rohu.
V ulicích operovali pochůzkáři, těžkooděnci, psovodi, hasiči, záchranáři i policisté na koních.
Hospodám a restauracím v okolí stadionu bylo doporučeno zavřít. Většina tak učinila.
Foto: Lukáš Caha
Lukáš Caha Lukáš Caha
7. 8. 2016 21:27
Baník odstartoval premiéru v Národní fotbalové lize remízou ve Znojmě. Utkání doprovázela přísná bezpečnostní opatření.

Znojmo - Ostravský Baník, jenž po padesáti letech opustil nejvyšší tuzemskou fotbalovou soutěž, nahání druholigovým klubům strach. Své o tom vědí ve Znojmě, kde Slezané prožili svoji premiéru v Národní fotbalové lize. Kvůli fanouškům operovaly v ulicích města desítky až stovky policistů, zavíraly dokonce i přilehlé podniky. 

1. SC Znojmo FK  FC Baník Ostrava 1:1 (1:1)

Branky: 31. Njire – 14. Lupták. Rozhodčí: Ardeleanu – Paták, Hájek. ŽK: Šumbera – Hučko, Celba. Diváci: 2 450.

1. SC Znojmo FK: Doleček – Čereda, Svozil, Odehnal, Helísek, Javůrek (72. Urbančok) – Šumbera (79. Rybička), Nepožitek, Motal, Njire – Ledecký (84. Klíma). 

FC Baník Ostrava: Vašek – Hučko, Zápotočný, Pokorný, Celba – Malý (46. Ožvolda), Lupták (80. O. Šašinka), Stáňa (53. Mondek), Mičola, Hlinka – Urgela. 

 

Právě se děje

před 16 minutami

Avast odmítá nařčení z prodeje dat svých klientů. Zvažuje další fungování divize Jumpshot

Antivirová společnost Avast popírá obvinění, že předává údaje o internetových aktivitách konkrétních uživatelů divizi Jumpshot, která je následně prodává svým klientům. Rozhodla se nicméně přezkoumat možnosti dalšího fungování divize Jumpshot. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Akcie Avastu tento týden kvůli obviněním ohledně prodeje osobních údajů prudce oslabily.

"Chceme ujistit své uživatele, že jsme nikdy neprodávali třetí straně žádné osobně identifikovatelné informace," uvedla firma v úterý na svém blogu. "Chceme všechny své uživatele a partnery ujistit, že zvolení Avastu bylo správným rozhodnutím a že jejich soukromí je zajištěné a jejich osobní údaje jsou v bezpečí," dodala.

Na pražské burze ve středu opět nejvýraznější pokles postihl právě akcie Avastu, které po úterní ztrátě o více než devět procent ztratily dalších téměř 5,5 procenta a klesly na 138 Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy