Polák Wolfsburgu štěstí nenosí. Tři zápasy, tři prohry

20. 2. 2011 17:36
Mohuč - Bayern 1:3, Dortmund - St. Pauli 2:0
Hráči Wolfsburgu v letošní sezoně příliš důvodů k jásotu nemají.
Hráči Wolfsburgu v letošní sezoně příliš důvodů k jásotu nemají. | Foto: Reuters

Berlín - Takovýhle start do nového angažmá si fotbalový záložník Jan Polák asi nepředstavoval ani v nejhorším snu. Český reprezentant sice hraje, Wolfsburgu ale zatím štěstí nepřinesl a prohrál i třetí utkání po přestupu z Anderlechtu.

Tentokrát Vlci prohráli ve Freiburgu 2:1 a devětadvacetiletý Polák odehrál 80 minut. Fotbalisty Wolfsburgu může těšit alespoň fakt, že po třech zápasech, ve kterých neskórovali, dali konečně gól.

Morávek rozhodl v poslední minutě o remíze s Dortmundem

Do vedení je ve 28. minutě poslala jiná zimní posila, útočník Patrick Helmes. Před pauzou ale vyrovnal domácí Reisinger a výsledek pak ve druhé půli otočil svým šestnáctým gólem v sezoně Senegalec Papiss Cissé.

Wolfsburg se tak nadále krčí na patnáctém místě tabulky.

Borussia Dortmund.
Borussia Dortmund. | Foto: Reuters

Špatnou sérii prožívají i další čeští fotbalisté, tentokrát v dresu nováčka z Kaiserslauternu, který nevyhrál ani v šestém letošním utkání. V Hannoveru prohrál jasně 3:0. Celé utkání za Kaiserslautern odehrál Adam Hloušek, téměř 80 minut hrál vedle něj v záložní řadě Jan Morávek.

Po dvou remízách se dočkal plného bodového zisku lídr bundesligy Dortmund. Nováčka ze St. Pauli porazil doma 2:0 a v tabulce má před druhým Leverkusenem luxusní náskok deseti bodů.

Bayer po kanonádě v Evropské lize nadělil čtyři branky Stuttgartu, který nakonec porazil 4:2 a vrátil se na druhé místo tabulky před Bayern Mnichov. Za Leverkusen odehrál celý zápas Michal Kadlec.

Také mnichovští obhájci titulu vyhráli, a to dokonce počtvrté z posledních pěti utkání. V Mohuči se bavorský velkoklub zaskočit nenechal a zvítězil 3:1. Góly stříleli Schweinsteiger, Müller a Gómez, který skóroval už poosmnácté v sezoně a vévodí tabulce střelců německé bundesligy.

Severoněmecké derby ovládl Hamburk, který doma rozdrtil Brémy 4:0. Dvěma góly se blýskl Peruánec Guerrero. Pouze na lavičce Hamburku odpočívali záložník David Jarolím a gólman Jaroslav Drobný.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Dortmund - St. Pauli 2:0 (39. Barrios, 49. vlastní Gunesch), Freiburg - Wolfsburg 2:1 (43. Reisinger, 69. Cissé - 28. Helmes), Hamburk - Brémy 4:0 (64. a 79. Guerrero, 42. Petrič, 86. Ben-Hatira), Hannover - Kaiserslautern 3:0 (17. a 57. Schlaudraff, 45. Abdellaoue), Hoffenheim - Kolín nad Rýnem 1:1 (48. vlastní Novakovič - 68. Mohamad), Mohuč - Bayern Mnichov 1:3 (83. Allagui - 9. Schweinsteiger, 50. Müller, 77. Gómez), Leverkusen - Stuttgart 4:2 (7. a 90. Kiessling, 41. Castro, 81. Reinartz - 16. Harnik, 52. Kuzmanovič), Mönchengladbach - Schalke 2:1 (12. Reus, 23. Idrissou - 2. Kluge).

1. Dortmund 23 17 4 2 49:13 55
2. Leverkusen 23 13 6 4 48:32 45
3. Bayern Mnichov 23 12 6 5 49:27 42
4. Hannover 23 13 2 8 33:31 41
5. Mohuč 23 12 1 10 35:29 37
6. Freiburg 23 11 4 8 31:30 37
7. Hamburk 23 11 3 9 34:31 36
8. Norimberk 23 10 5 8 33:31 35