Polák si plácnul s Wolfsburgem, zůstane i na další sezonu

Luděk Mádl Luděk Mádl
13. 5. 2013 19:30
Bývalý český reprezentant Jan Polák chytil ve Wolfsburgu druhou mízu a bundesligový klub na něj uplatnil opční právo.
Jan Polák tým z Wolfsburgu neopustí, odehraje v něm i třetí sezonu
Jan Polák tým z Wolfsburgu neopustí, odehraje v něm i třetí sezonu | Foto: Reuters

Wolfsburg - Žádné stěhování, Jan Polák zůstává ve "Vlčím hradu". Bývalý český reprezentant se stal v průběhu sezony stabilním členem sestavy WfL Wolfsburg a bundesligový klub na něj uplatnil opční právo.

"Dojednali jsme to dneska s manažerem Wolfsburgu Klausem Allofsem, Honza Polák tady odehraje další sezonu," řekl Pavel Paska, šéf agentury International Sport Management, která Poláka zastupuje.

Defenzivně laděný záložník odehrál v této bundesligové sezoně za Wolfsburg zatím celkem 26 bundesligových utkání.

Polák se zabydlel v základní sestavě

Na začátku sezony pod trenérem Felixem Magathem šanci prakticky nedostával, po despotově odchodu se však začal v sestavě objevovat poměrně pravidelně.

Odchovanci Brna je 32 let, z Liberce před deseti lety odcházel do Norimberka, prosadil se i v Anderlechtu. A posléze se vrátil do bundesligy, kde už ve Wolfsburgu odkroutil dvě sezony.

I nadále by tedy měl zůstat spoluhráčem Václava Pilaře, jemuž právě končící sezonu škrtlo vážné zranění.

Jan Polák odehrál v národním týmu 57 utkání, startoval na MS 2006 a na Euru 2008.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy