Polák se rozhodl zůstat v Německu, vybral si Norimberk

Luděk Mádl Luděk Mádl
27. 5. 2014 13:00
Bývalý reprezentant Jan Polák bude hájit barvy Norimberku, který sestoupil do druhé bundesligy
V národním týmu nastřádal Jan Polák 57 startů, zahrál si mj. na MS 2006 v Německu
V národním týmu nastřádal Jan Polák 57 startů, zahrál si mj. na MS 2006 v Německu | Foto: Reuters

Norimberk - Je mu 33 let, ve Wolfsburgu mu vypršela smlouva, ale Jan Polák chtěl ve své fotbalové dráze ještě pokračovat v Německu.

Rozhodl se, že v pokusu o okamžitý návrat do bundesligy pomůže Norimberku.

"Měl tam i další nabídky, třeba Fürth, ale Honza si vybral Norimberk, kde ostatně už v minulosti působil," říká Pavel Paska, jehož agentura ISM Poláka po celou jeho kariéru zastupuje.

"Norimberk mu chce svěřit roli lídra, který by měl tým týhnout k návratu do nejvyšší soutěže. Navíc se Honza přestěhováním do Norimberka posunul přeci jen blíž Česku a rodině," doplňuje Paska.

V kádru Norimberka se na jaře objevovali tři jiní Češi: Adam Hloušek, Tomáš Pekhart a Ondřej Petrák. "Je možné, že jeden až dva z nich zamíří do jiného klubu, do první bundesligy," naznačuje Pavel Paska další možnosti.

Ten má v závěru sezony napilno. "Řešíme další budoucnost Jana Kopice a Lukáše Masopusta," naznačuje, že na přestupním trhu je zájem o jmenované fotbalisty Jablonce, resp. Jihlavy.

Spekuluje se o zájmu Sparty, Plzně, ale i zahraničních klubů.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Hlavní líčení v brněnské korupční kauze Stoka bude pokračovat až příští rok

Krajský soud v Brně bude v hlavním líčení sledovaného případu obžaloby z korupce na radnici Brno-střed, takzvané kauze Stoka, pokračovat v roce 2021. Listopadové i prosincové termíny soud odvolal. Vyplývá to z justiční databáze.

V kauze je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. Právě ten byl podle státního zastupitelství hlavou skupiny, která ovlivnila desítky zakázek správy nemovitostí městské části Brno-střed a 27 zakázek v městské části Brno-střed, kdy výše úplatků podle státního zástupce dosáhla až 47 milionů korun. Švachula vinu popřel.

Hlavní líčení začalo 21. září, pokračovalo další dva jednací dny, následující dva jednací dny byly 6. a 7. října. Soud během těchto pěti dní vyslechl obžalované. Na listopad a prosinec bylo původně nařízeno ještě dalších zhruba 15 jednacích dní, soud je ale všechny postupně odvolal. První nezrušený termín je nyní vypsán na 5. ledna, jde o třídenní blok, poslední termín je zatím 18. března.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Předpokládá to vládní novela, kterou Sněmovna podle dnešního stanoviska svého rozpočtového výboru schválí. Nyní platí tento princip v souvislosti s koronavirovou krizí do konce letošního roku. Předloha, o níž by měli poslanci hlasovat ve čtvrtek, jej zavádí trvale.

Možnost vracení nespotřebovaného piva určeného k likvidaci či přepracování zpět do režimu podmíněného osvobození od daně mají pivovary od jara. Před epidemií koronaviru zákon převod piva zpět do daňového skladu neumožňoval. Od příštího roku nebude přesun vyžadovat povolení jako nyní, ale rozhodnutí, což by mělo snížit administrativu. Kontrolu likvidace piva by prováděla celní správa.

před 37 minutami

Případ pražských taxikářů, kteří předražovali jízdné, předal soud magistrátu. Mohlo by jít o přestupek

Pražský městský soud ve středu předal magistrátu případ taxikářů, kteří předražovali jízdné. Podle odvolacího senátu totiž díky novele trestního zákoníku, která upravuje hranici nepatrné škody nespáchali trestný čin, mohlo by jít ale o přestupek. Soud však zároveň uložil obžalovaným podmínky za to, že upláceli úředníka magistrátu, který jim za to poskytl informace o kontrolách taxislužeb. Rozsudek soudu je pravomocný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy