Pohodový postup. Jablonec vyhrál i v Žilině a těší se na skupinu Konferenční ligy

26. 8. 2021 20:04
Fotbalisté Jablonce zvítězili v odvetě 4. předkola Evropské konferenční ligy v Žilině 3:0 a po předchozím domácím triumfu 5:1 si podruhé v historii a poprvé po třech letech zahrají základní skupinu evropských pohárů.
K postupu Jablonce přispěl i Vojtěch Kubista, jenž opět nastoupil s obličejovou maskou | Foto: Reuters

Vítěznou trefu na hřišti slovenského celku zaznamenal po půlhodině hry Dominik Pleštil, v rozmezí 86. až 88. minuty se prosadili střídající Antonín Vaníček a Tomáš Čvančara.

Svěřenci trenéra Petra Rady se premiérově probojovali do hlavní fáze pohárů z kvalifikace, do Evropské ligy v roce 2018 prošli přímo bez nutnosti hrát předkola. Severočeši inkasují za postup 2,94 milionu eur (75 milionů korun).

V utkání hraném na umělé trávě začala aktivněji Jablonec, Pilař však "nůžkami" zakončil nad a zblízka neuspěl ani kapitán Doležal. Na opačné straně Hanuš vyrazil Ďurišovu střelu. Poté Jibril vyslal do úniku Rusnáka, ale hostující brankář včasným vyběhnutím svůj tým zachránil. Následně se ze dvou slibných šancí neprosadil Pleštil, ale ve 30. minutě se už dočkal.

Jablonecký záložník obdržel ve vápně přihrávku od Holíka, u penaltového puntíku se obtočil kolem Ananga a střelou k tyči nedal Belkovi šanci.

Po přestávce se v šestnáctce dostal do slibné pozice Jibril, jenže stoper Kubista mu nedovolil zakončit. Domácího gólmana zase zblízka nepřekonal Čvančara, který o chvíli později neproměnil ani únik. V 82. minutě hostující stoper Zelený zblokoval Rusnákovu střelu nad břevno.

Za čtyři minuty z malého vápna nepropálil hradbu těl střídající Martinec, míč se však odrazil k Vaníčkovi, který se už nemýlil. Vzápětí Čvančara v šestnáctce přetlačil Minárika a zakončením z otočky vyzrál na Belka.

Žilina, která v Evropské konferenční lize přešla přes tři předkola, doma v pohárech prohrála teprve druhé z posledních 14 utkání. Naopak Jablonec zvítězil venku v pohárech po čtyřech porážkách.

Odvetné utkání 4. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy:

MŠK Žilina - FK Jablonec 0:3 (0:1)

Branky: 30. Pleštil, 86. Vaníček, 88. Čvančara. Rozhodčí: Tohver - Koiv, Klaasen (všichni Est.). ŽK: Slebodník, Paur - Pleštil, Kratochvíl, Rada (trenér). Diváci: 3122. První zápas: 1:5, postoupil Jablonec.

Žilina: Belko - Anang, Minárik, Kiwior, Sluka (75. Kaprálik) - Bičachčjan (75. Myslovič), Gono, Slebodník - Rusnák (83. Goljan), Jibril (83. Jambor), Ďuriš (57. Paur). Trenér: Staňo.

Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Považanec (84. Hübschman) - Pleštil (73. Vaníček), Houska, Kratochvíl (84. Martinec), Pilař (84. Malínský) - Doležal (50. Čvančara). Trenér: Rada.