Pohodový postup. Jablonec je prvním čtvrtfinalistou poháru

3. 11. 2015 19:48
Jablonec v odvetě domácího poháru porazil tým druholigového Frýdku-Místku i podruhé a zajistil si tak postup do jarních bojů.
Tomáš Wágner.
Tomáš Wágner. | Foto: ČTK

Jablonec nad Nisou - Fotbalisté Jablonce jako první postoupili do jarního čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu. V odvetě osmifinále porazili druholigový Frýdek-Místek 3:0 a potvrdili tak vítězství 2:0 z úvodního duelu venku.

Favorit se před pěti stovkami diváků poprvé prosadil těsně před poločasem, kdy se po rohovém kopu trefil hlavou Wágner. V 72. minutě zvýšil střídající Doležal a osm minut před koncem uzavřel skóre druhou brankou v zápase Wágner.

Jablonečtí si postupem aspoň částečně spravili chuť po sérii pěti ligových utkání bez výhry a zpříjemnili trenérovi Jaroslavu Šilhavému oslavu dnešních 54. narozenin.

Odvetné utkání osmifinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR:

FK Jablonec - MFK Frýdek-Místek 3:0 (1:0)

Branky: 44. a 82. Wágner, 72. Martin Doležal I. Rozhodčí: Berka - Pilný, Kotalík. Diváci: 520. První zápas: 2:0, postoupil Jablonec.

Sestava Jablonce: Bárta - Romera (58. Rys), M. Kysela, Beneš, Karavajev - Greguš - Masopust, Rossi (70. Trávník), Mingazov, Tecl (46. Martin Doležal I.) - Wágner. Trenér: Šilhavý.

Aktualizováno před 5 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.