Pohár UEFA zná další postupující

ČTK
30. 11. 2006 23:02
Praha - Fotbalisté Espaňolu Barcelona a Zullte Waregem mají po čtvrtku jistý postup do další fáze Poháru UEFA ze základní skupiny F, v níž hraje i pražská Sparta.

Espaňol si postup zajistil díky výhře na hřišti Ajaxu Amsterodam, což nahrálo Waregemu. Ajax má i přes čtvrteční nezdar účast v jarních bojích na dosah. Sparta by na jeho úkor postoupila jen v případě, že by tým českého reprezentanta Zdeňka Grygery v posledním utkání na hřišti Waregemu prohrál o pět gólů.

Ve skupině G, v níž hraje i Mladá Boleslav, se raduje Panathinaikos Atény, který dnes posunula dál bezbranková remíza s Rapidem Bukurešť.

Blízko k postupu mělo ve čtvrtek i Nancy. Nad Feyenoordem Rotterdam vedlo už 3:0, což francouzskému týmu bohatě stačilo. V 80. minutě byl ale zápas kvůli výtržnostem v hledišti ukončen a nyní se rozhoduje o tom, zda se zápas dohraje. V Nancy byl v roli delegáta i Čech Jaroslav Dudl.

Daniel Jarque z Espanyolu Barcelona bojuje o míč s Janem Huntelaarem z Ajaxu Amsterodam v zápase Poháru UEFA. | Foto: Reuters

V Poháru UEFA si už dříve postup do vyřazovacích bojů zajistily Glasgow Rangers, Maccabi Haifa, Tottenham Hotspur, Dinamo Bukurešť, Alkmaar, Sevilla, Parma, Blackburn a Newcastle.

Výsledky:
Skupina E:
Nancy - Feyenoord Rotterdam 3:0 (2:0) - přerušeno v 80. minutě
Branky:
22. Puygrenier, 42. vlastní Bahia, 66. Berka z pen.

Wisla Krakov - Basilej 3:1 (1:0)
Branky:
11. a 83. Brožek, 71. Paulista - 8. Petrič.

Skupina E:

1. Blackburn 3 2 1 0 5:1 7
2. Nancy 2 1 1 0 4:3 4
3. Wisla Krakov 3 1 0 2 5:5 3
4. Feyenoord 2 0 2 0 1:1 2
5. Basilej 4 0 2 2 4:9 2

Pozn.: Zápas Nancy - Feyenoord Rotterdam byl za stavu 3:0 přerušen v 80. minutě.