Pohár UEFA: Postup mohou slavit Brémy a Marseille

18. 3. 2009 23:26
St. Etienne - Werder Brémy 2:2, Ajax - Marseille 2:2pp
Fotbalisté Werderu Brémy postoupili do čtvrtfinále Poháru UEFA
Fotbalisté Werderu Brémy postoupili do čtvrtfinále Poháru UEFA | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Werderu Brémy se ve středu stali prvním čtvrtfinalisty letošního ročníku Poháru UEFA, když jim k postupu stačila i remíza 2:2 na hřišti francouzského St. Etienne. Německý celek totiž v prvním zápase vyhrál v domácím prostředí 1:0.

Aktuálně desátý tým Bundesligy měl vývoj odvetného střetnutí od začátku ve svých rukou a už v šesté minutě rozesmutněl domácí fanoušky přesnou ranou Sebastian Prödl. Neuběhla navíc ani půlhodina hry a St. Etienne už prohrávalo o dvě branky. Tentokrát se trefil Claudio Pizarro.

Francouzský zástupce musel v tuto chvíli vstřelit pro případný postup čtyři branky a to se mu nepodařilo. Ve druhém poločase ale stihl i tak vyrovnat, zásluhou Benalouana a Graxe.

Daleko více dramatičnosti přineslo odvetné střetnutí mezi Ajaxem Amsterdam a Olympiquem Marseille. O postupujícím se totiž rozhodlo až v prodloužení.

V normální hrací době sice Nizozemci srovnali díky vítězství 2:1 krok se svým soupeřem, ovšem nastavený čas vyšel tentokrát lépe hostům, které poslal do další fáze Tyrone Mears.

Ještě před začátkem samotného duelu ale musela proti fanouškům z obou táborů zasáhnout policie, jenž během vzájemných potyček zadržela osmnáct lidí.

Nepokoje se pak přenesly i do samotného zápasu, který byl například ve dvacáté minutě přerušen poté, co byl z hlediště laserovým paprskem na chvíli oslepen záložník hostujícího celku Boudewijn Zenden.