Pohár FIFA: Hostitelé ztratili. Španělsko nadělovalo

14. 6. 2009 22:27
Jižní Afrika - Irák 0:0, Nový Zéland - Španělsko 0:5
Teko Modise z Jižní Afriky bojuje o míč s Iráčanem Mahdi Kareem
Teko Modise z Jižní Afriky bojuje o míč s Iráčanem Mahdi Kareem | Foto: Sport

Johannesburg - Konfederační pohár FIFA byl v neděli oficiálně zahájen. Fotbalisté domácí reprezentace Jižní Afriky však do samotného úvodu turnaje nevykročili právě šťastně, když si připsali jen bod za bezbrankovou remízu s Irákem.

Hostitelský tým měl v odpoledním duelu částečnou převahu, ovšem nedokázal ani jednu ze svých gólových příležitostí přetavit ve vítěznou trefu.

Svěřenci trenéra Santany byli nejblíže rozhodnutí pět minut před koncem, kdy míč za již překonaného brankáře Kassida usměrňoval do sítě Gaxa, ale na poslední chvíli trefil na brankové čáře jen smolně dobíhajícího spoluhráče Parkera.

Ve večerním zápase si pak Španělsko nedovolilo výrazné zakolísání a vyprovodilo Nový Zéland jednoznačně 5:0. O vítězi bylo víceméně jasno už po čtyřiadvaceti minutách, kdy mistři Evropy vedli již o čtyři branky.

O tři z nich se navíc postaral ostrostřelec Fernando Torres, který tak už v sedmnácté minutě úspěšně završil svůj hattrick.

Konečný stav pak ještě pečetil na začátku druhé půle David Villa.