Tuzemská neporazitelnost Sparty trvá už 23 zápasů

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
1. 5. 2013 17:56
Fotbalová Sparta v prvním semifinále Poháru České pošty remizovala s Mladou Boleslaví 1:1, a protáhla tak svoji tuzemskou neporazitelnost na 23 utkání.
Jediný gól Sparty v utkání obstaral Ladislav Krejčí.
Jediný gól Sparty v utkání obstaral Ladislav Krejčí. | Foto: Jakub Šafránek

Mladá Boleslav - Fotbalová Sparta sice v ligových dostizích s Viktorií Plzeň ztrácí, zato má ale šanci získat Pohár České pošty.

K finále se přiblížila ve středu, kdy remizovala v úvodním semifinále na hřišti Mladé Boleslavi 1:1.

„Vstřelili jsme gól, ale šance jsou otevřené pro oba týmy,“ uvedl po zápase Vítězslav Lavička. "Chyběla nám větší přesnost ve chvíli, když jsme měli míč, chyběla rychlá kombinace ve středu pole.“

Spartě hrozil Jarolím

O branky se postarali Ladislav Krejčí, který poslal Spartu do vedení v 52. minutě, a Jan Chramosta, jenž vyrovnával o dvacet minut později.

Gól mladého útočníka Boleslavi, o jehož možném přestupu právě do Sparty se spekuluje, byl jeho první trefou po vážném zranění, které jej vyřadilo na půl roku ze hry.

Šancí ale bylo dost na obou stranách, například Vlastimil Vidlička trefil ještě v prvním poločase břevno, a na druhé straně zase domácí hrozili po nebezpečných centrech Davida Jarolíma.

Naposledy Letenští prohráli v derby

Skóre ovšem zůstalo vyrovnané, a tak si Sparta protáhla svoji neporazitelnost v tuzemských soutěžích na už 23 zápasů. Naposledy na ni český soupeř (Slavia) vyzrál v podzimním derby (29. září).

Od té doby Sparta neodcházela z utkání se skloněnou hlavou - nepočítáme-li úvodní zápas Evropské ligy s Chelsea a také zimní přípravná klání, kdy ji porazil Krasnodar a Ružomberok.

Odvetné utkání semifinále poháru s Boleslaví se hraje příští týden, mezitím ovšem Sparta zavítá k ligovému duelu do Liberce.

Právě Slovan přitom v poháru rovněž usiluje o celkovou trofej. V prvním zápase semifinále porazil Jablonec 4:3 (více zde).

Úvodní semifinálové utkání fotbalového Poháru České pošty:

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 73. Chramosta - 52. Krejčí. Rozhodčí: Kocourek - Pelikán, Hájek. ŽK: Krejčí, Kadeřábek, Vidlička, Vácha (všichni Sparta). Diváci: 4477.

Sestavy:

Ml. Boleslav: Miller - Kúdela, Johana, Dosoudil, Bořil - Jarolím, Ščuk - Mareš (81. Zahustel), Magera (54. Chramosta), Sivrič (68. Ondřejka) - Nešpor. Trenér: Minář.

Sparta: Čech - Vidlička, Jarošík, Polom, Pamič - Kadeřábek, Vácha, Matějovský, Hušbauer (90. Čermák), Krejčí (82. Kadlec) - Bednář (67. Kweuke). Trenér: Lavička.