Sparta i Baník rozhodly o postupu v poháru až v závěru

7. 9. 2014 18:59
Ostrava vyhrála ve Frýdku 2:1, Sparta v Živanicích 3:1. Oba týmy postupují do osmifinále Poháru České pošty.
O postupu Sparty rozhodl v 72. minutě Ondřej Švejdík
O postupu Sparty rozhodl v 72. minutě Ondřej Švejdík | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Dlouho nic jistého neměly Sparta ani Ostrava ve 3. kole Poháru České pošty. Pražané rozhodli o výhře v Živanicích dvěma góly v poslední dvacetiminutovce, Baník vstřelil vstřelil vítěznou trefu na 2:1 na hřišti Frýdku-Místku až v 83. minutě.

Spartě příliš nepomohli ani vlastní fanoušci, kteří svým chováním přerušili zápas a hrozilo i předčasné ukončení.

Obě prvoligová mužstva však roli favoritů nakonec zvládla, a tak se mohou těšit na osmifinále, kde se Sparta utká s Příbramí a Ostrava se Slováckem.

Sparta lepila díry v sestavě

Sparta postrádala reprezentanty, a tak se například na pravý kraj obrany postavil záložník Mareček a v záloze dostal šanci Pešek z juniorky. Hosté měli výraznou převahu, ale v prvních dvou šancích skončil míč jen na brankové konstrukci. Až ve 22. minutě otevřel skóre Konaté po rozehrávce rohu nakrátko.

Živanice však s blížícím se poločasem začaly čím dál více zlobit a krátce po změně stran donutily k chybě Kováče, po jehož ztrátě míče musel situaci hasit Švejdík a domácí dostali výhodu pokutového kopu, kterou využili. Živanice mohly dokonce jít do vedení, ale byla z toho jen tyč.

Spartu spasil až Švejdík, který napravil svůj faul a tečí centru poslal hosty do vedení. Vzápětí sparťanští fanoušci donutili sudího Orla k přerušení zápasu a oba týmy odešly do šaten. Zhruba po sedmi minutách se pokračovalo a Hušbauer dorážkou definitivě rozhodl o postupu Sparty. Ten mohli zhatit už jen fanoušci, kteří nadále házeli na hřiště pyrotechniku, ale sudí zápas předčasně neukončil.

Devět tisíc fans ve Frýdku

Ve Frýdku-Místku přišlo na Baník devět tisíc fanoušků. Jako první se mohli radovat příznivci Ostravy, když Petrus dorazil svoji předchozí hlavičku do břevna. Jenže v 17. minutě srovnal Talián a udělal ze zápasu drama.

O postupujícím rozhodla až 83. minuta. Frýdek-Místek zahrával rohový kop, z kterého se však zrodil brejk hostů, do nějž se zapojil i stoper Kaša a z úhlu prostřelil domácího brankáře.

3. kolo fotbalového Poháru České pošty:

Živanice - Sparta Praha 1:3 (0:1)
Branky: 52. Buriánek z pen. - 22. Konaté, 72. Švejdík, 82. Hušbauer. Rozhodčí: Orel.

Sestava Sparty: Štěch - Mareček, Švejdík, Kováč, Costa - Matějovský, Hušbauer, Vacek - Konaté (90. Miškovič), Pešek (56. Schick) - Bednář. Trenér: Lavička.

Frýdek-Místek - Baník Ostrava 1:2 (1:1)
Branky: 17. Talián - 12. Petrus, 83. Kaša. Rozhodčí: Adámková.

Sestava Ostravy: Šrom - Frydrych, Kaša, Stronati, Sukup - Štěpán (46. Byrtus), Greguš, Šichor, Holzer (76. Kukec) - De Azevedo, Petrus (63. Šašinka). Trenér: Bernady.