Pohár bude sponzorovat Česká pošta. Za 26 milionů

Sport ČTK Sport, ČTK
16. 2. 2012 11:13
Ondrášovka Cup končí po dvou a půl letech
Foto: Lukáš Drštička

Praha - Domácí fotbalový pohár budu mít od jarní sezony nového generálního partnera a název. Ondrášovka Cup se po dvou a půl letech přejmenoval na Pohár České pošty.

Na dnešní tiskové konferenci to oznámili zástupci Fotbalové asociace ČR a státní firmy, kteří podepsali smlouvu na tři roky s následnou opcí ze strany České pošty.

Podle středečních informací Hospodářských novin má fotbalová asociace od nového sponzora získat celkem 26 milionů korun, zástupci FAČR ale nechtěli s odkazem na obchodní tajemství jakoukoliv částku zveřejňovat. Uvedli pouze, že vzhledem k tomu, že je projekt domácího poháru rozšířen, přinese to zvýšené náklady.

Čtěte také: Sparta porazila Znojmo a je ve čtvrtfinále poháru

Předseda asociace Miroslav Pelta si vstup nového partnera pochvaluje. "Je to jedna z nejpříjemnějších událostí za dobu mého krátkého působení ve funkci předsedy. Postupující z poháru má v Evropské lize lepší pozici než třetí tým z ligy. Chceme pohár dále zvednout. V posledním období se leccos zlepšilo, ale ještě je potřeba hodně práce," uvedl Pelta.

Domácí pohár nesl název Ondrášovka Cup od července 2009, výrobce minerálních nápojů se však rozhodl pozici hlavního partnera soutěže uprostřed sezony opustit.

Foto: Lukáš Drštička

"Ke změně názvu došlo na základě jednání mezi námi a Ondrášovkou, která se v rámci své strategie rozhodla část prostředků alokovat jiným směrem. Necítila se komfortně v pozici klíčového hráče, a tak se rozhodla pro změnu pozice," uvedl David Dušek, generální ředitel společnosti STES, která pro fotbalovou asociaci zajišťuje marketing.

Ondrášovka částečně v poháru zůstává a bude dál zajišťovat pitný režim pro účastníky soutěže. První utkání pod novým názvem domácího poháru odehrají Plzeň s Mladou Boleslaví, které 29. února nebo 7. března čeká úvodní zápas dohrávaného osmifinále.

"Pohár jsme hráli vždy naplno, je to nejsnadnější cesta do evropských pohárů. Loni jsme v lize skončili pátí a díky domácímu poháru jsme si mohli zahrát evropské poháry. Na finále byl plný stadion, jsem rád, že se pohár zvedá. Věřím, že bude lákat ještě víc fanoušků," uvedl útočník Marek Kulič, který s Mladou Boleslaví ovládl poslední ročník Ondrášovka Cupu.

 

Právě se děje

Další zprávy