Pohár: Boleslav Spartu podruhé šokovat nedokázala

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
21. 3. 2012 19:58
Mladá Boleslav - Sparta 1:1, Budějovice - Jablonec 0:0

Mladá Boleslav - Pražská Sparta v prvním zápase čtvrtfinále Poháru České pošty remizovala na hřišti Mladé Boleslavi 1:1.

Středočechům, kteří loni pohár vyhráli, se tak nepodařilo navázat na šokující výhru 3:0 z prvního vzájemného zápasu sezony, jíž dosáhli v podzimním ligovém klání na Letné.

Další příležitost ovšem budou mít svěřenci Miroslava Koubka již za týden, kdy se na domácím stadionu Sparty hraje odvetný zápas čtvrtfinále.

První zápasy čtvrtfinále jsme sledovali ŽIVĚ zde
Zázrak po česku. Vypařilo se 200 tisíc fotbalistů

Boleslav začala dnešní utkání lépe a odměnou ji byla gólová akce ze 17. minuty, kdy se po akci Jakuba Mareše (který loni hrál za Spartu) prosadil Tomáš Janíček.

Letenští ovšem odpověděli o pouhé čtyři minuty později, kdy se po závaru před brankou Boleslavi prosadil Tomáš Přikryl, jenž se prosadil ve třetím soutěžním utkání po sobě.

Sparta si ve svém tradičně již lepším druhém poločase vytvořila několik výborných šancí, ale ani Kweuke, ani Kerič s Krejčím se nedokázali střelecky prosadit. Podobně ovšem dopadli v závěru i střelci Boleslavi.

Stejný výsledkem, tedy 1:1, dopadl i zápas mezi Teplicemi a Slovanem Liberec. Obě branky padly v rozmezí pouhých dvou minut a postarali se o ně za domácí Zdeněk Volek a za Liberec Josef Šural.

Remízou skončil také duel mezi Českými Budějovicemi a Jabloncem. Jihočeši po výsledku 0:0 zaznamenali pátou remízu z šesti jarních zápasů, naopak podzimní štika ligy Jablonec pátý zápas v řadě nevyhrál.

Jediné vítězství v dnešních pohárových zápasech si na domácím hřišti připsala Sigma Olomouc, která vedla nad Baníkem Ostrava po gólech Machalického a Jirouše 2:0, ale Slezanům se díky trefě Fantiše v 63. minutě podařilo vykřesat naději do odvety, když snížili na konečných 2:1.

Úvodní utkání čtvrtfinále fotbalového Poháru České pošty:

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:1 (1:1)

Branky: 17. Janíček - 21. Přikryl. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Pilný. ŽK: Janíček, Brunclík, Dimitrovski - Hušbauer, Grajciar, Matějovský. Diváci: 3786.

Sestavy:

Boleslav: Šeda - Kysela, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Janíček (71. Brunclík), Kúdela, Štohanzl (65. Fillo) - Zahustel, Kulič, Mareš (61. Chramosta). Trenér: Koubek.

Sparta: Vaclík - Vidlička (90. Kadeřábek), Brabec, Jarošík, Pamič - Hušbauer - Přikryl, Grajciar (54. Kweuke), Matějovský, Krejčí - Kerič (81. Sionko). Trenér: Hašek.

Dynamo České Budějovice - Baumit Jablonec 0:0

Rozhodčí: K. Hrubeš - Mencl, T. Kovařík. ŽK: Řepka, Javorek, Lengyel, Otepka - Lafata, Loučka, Piták. Diváci: 743.

Sestavy:

Č. Budějovice: Delač - Riegel, Řepka, Lengyel, Novák - Klesa, Otepka, Rýdel, Javorek, Sandro - Řezníček. Trenér: Cipro.

Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, J. Kovařík - Kopic (63. Vošahlík), Loučka, Piták, Jarolím (88. Vaněk), Třešňák (72. Haurdič) - Lafata. Trenér: Komňacký.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 2:1 (1:0)

Branky: 21. Tomeček, 52. Jirouš z pen. - 64. Fantiš. Rozhodčí: Adámek - Blažej, Zeman. ŽK: Velner (Ostrava). Diváci: 3811.

Sestavy:

Olomouc: Zlámal - Hála, Dreksa, Škerle, Janotka - Tomeček (63. Varadi), Nepožitek, Heinz (75. Ordoš), Rossi, Podaný - Jirouš (81. Navrátil). Trenér: Uličný.

Ostrav: Krbeček - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Velner - Greguš, Vašenda, Limanovský (63. Poliaček) - Šenkeřík (71. Magera), Kraut (82. Vrťo), Fantiš. Trenér: Malura.

Teplice - Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Branky: 73. Jindráček - 75. Šural. Rozhodčí: Proske - Santarius, Tacina. ŽK: Ježdík - Janů. Diváci: 2013.

Sestavy:

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Rosa, Ježdík - Dolejš, Siva, Vachoušek, Čajič, Volek (76. Zoubele) - Jindráček (89. Smejkal). Trenér: Rada.

Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Breznaník - Rilke, Štajner, Janů, Bosančič - Hadaščok (61. Rabušic), Šural (86. Liška). Trenér: Šilhavý.