22. 3. 2017 22:58
Lukas Podolski se s německou fotbalovou reprezentací rozloučil parádním vítězným gólem v přípravě proti Anglii.

Dortmund - Fotbalisté Německa v domácí přípravě porazili 1:0 Anglii. Soupeři českého týmu v kvalifikaci o postup na mistrovství světa zařídil těsné vítězství Lukas Podolski, který zápasem v Dortmundu zakončil reprezentační kariéru.

Angličané byli v prvním poločase lepší a světovým šampionům nedovolili jedinou střelu na branku. Naopak Adam Lallana trefil tyčku a ve velké šanci neuspěl ani Dele Alli, kterého vychytal gólman Marc-André ter Stegen.

Po změně stran Němci hru vyrovnali a v 69. minutě se Podolski blýskl krásnou dalekonosnou střelou do horního růžku. Jednatřicetiletý útočník uzavřel bilanci v národním týmu na 49 gólech ve 130 utkáních.

Domácí si v závěru náskok pohlídali a prodloužili sérii bez inkasované branky na 648 minut. Německo, které vede kvalifikační skupinu s plným počtem bodů a skóre 16:0, v neděli nastoupí v Ázerbájdžánu.