FOTO Hotovo! Tyhle stadiony budou hostit MS ve fotbale

Prohlédněte si ve fotogalerii kompletní dvanáctku stadionů, které budou v červnu a červenci hostit fotbalové mistrovství světa v Brazílii.
Tak tohle je on, poslední stadion, který zbývalo před startem MS otevřít. Sao Paulo Stadium, neboli Corinthians aréna, ovšem při nedělní (již druhé) premiéře neotevřela tak úplně. Místo 65 000 lidí totiž na tribuny bylo vpuštěno jen 38 000 fanoušků.
Velká prodleva, kterou výstavba stadionu nabrala, byla zapříčiněna (mimo jiné) tragédii, při které na staveništi stadionu v Sao Paulu spadl jeřáb. Zabil dva lidi a poničil jednu z tribun
Během MS zde má hrát Brazílie svůj první zápas, kdy 12. června před 68 tisíci fanoušky vyzve Chorvatsko.
Sao Paulo Stadium (Corinthians Arena) je třetím největším stánkem šampionátu. Krom úvodního duelu má hostit dalších pět zápasů šampionátu.
Foto: ČTK
Prohlédněte si ve fotogalerii kompletní dvanáctku stadionů, které budou v červnu a červenci hostit fotbalové mistrovství světa v Brazílii.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy