Pobřeží slonoviny má jako první jistý postup do čtvrtfinále

26. 1. 2013 21:45
Fotbalisté Pobřeží slonoviny porazili na mistrovství Afriky Tunisko 3:0 a jako první na turnaji mají jistotu čtvrtfinále.
Gervinho otevřel skóre zápasu. Pobřeží slonoviny nakonec porazilo Tunisko 3:0 a postupuje do čtvrtfinále afrického šampionátu | Foto: Reuters

Rustenburg - Fotbalisté Pobřeží slonoviny porazili na mistrovství Afriky Tunisko 3:0 a jako první na turnaji si zajistili postup do čtvrtfinále.

Jako jediní mají v Jižní Africe po dvou zápasech stoprocentní bilanci a postupovou jistotu jim dala následná výhra Toga 2:0 nad Alžírskem.

Pobřeží slonoviny vstoupilo do zápasu skupiny D bez Didiera Drogby, kterého trenér Sabri Lamouchi poprvé nenasadil do základní sestavy. I bez ale tým na hřišti dominoval.

O úvodní gól se v prvním poločase postaral Gervinho. Drogba přišel na hřiště na posledních 25 minut a Pobřeží slonoviny poté přidalo další dvě branky. Trefili se Yaya Touré a Didier Ya Konan.

V zápase Toga s Alžírskem se zlomila branka

Togu zajistili první body do tabulky hvězda Tottenhamu Emmanuel Adebayor a v nastaveném čase Dové Wome. Jeho gólu předcházelo dlouhé přerušení kvůli nalomené tyči u jedné z branek, kterou museli pořadatelé vyměnit.

Togo má stejně jako Tunisko tři body a oba týmy si v třetím kole zahrají spolu o postup.