Pobřeží slonoviny je ve čtvrtfinále mistrovství Afriky

26. 1. 2012 22:28
Za vítěze na chvilku nastoupil i Bony Wilfried
Reprezentace Pobřeží slonoviny.
Reprezentace Pobřeží slonoviny. | Foto: Reuters

Malabo - Fotbalisté Pobřeží slonoviny se stali druhým čtvrtfinalistou mistrovství Afriky. Jeden z favoritů turnaje dnes ve druhém utkání ve skupině B porazil Burkina Faso 2:0 a má na kontě šest bodů.

Šanci zajistit si v předstihu postup naopak propásla Angola, která neudržela vedení a remizovala se Súdánem 2:2.

Pobřeží slonoviny zajistil druhou výhru gól záložníka Chelsea Salomona Kaloua ze 16. minuty a vlastní branka Bakaryho Koného ze závěru zápasu.

Nejlepším africkým fotbalistou se stal Yaya Touré
Šílené masky, vítězné tance. Afriku ovládlo fotbalové šílenství

Koné nechtěně pojistil výhru mužstva kolem Didiera Drogby chvíli poté, co na hřiště přišel bývalý sparťanský útočník Bony Wilfried, jenž se tak mohl přímo na trávníku radovat z vítězství a postupu.

Angola nad Súdánem dvakrát vedla zásluhou Manucha, ale Bašir se vždy postaral o vyrovnání. Poprvé se prosadil v 33. minutě, kdy dal první súdánský gól na šampionátu od roku 1976. Při minulém startu na turnaje před čtyřmi lety Súdánci ve třech zápasech neskórovali.

Ve středu si jako první tým zajistila účast ve druhé fázi Rovníková Guinea.