Poborský: Rozhodčí to vzal od první minuty do své režie

ČTK Sport ČTK, Sport
5. 4. 2013 22:00
Proti výkonu sudího Drahoslava Drábka v dnešním utkání první fotbalové ligy České Budějovice - Příbram (0:1) podají poražení Jihočeši námitku.
Karel Poborský po zápase Č. Budějovice - Příbram přiznal, že hlavní rozhodčí Drahoslav Drábek dělal už od 1. minuty vše pro to, aby Příbram vyhrála.
Karel Poborský po zápase Č. Budějovice - Příbram přiznal, že hlavní rozhodčí Drahoslav Drábek dělal už od 1. minuty vše pro to, aby Příbram vyhrála. | Foto: CPA - Eduard Erben

České Budějovice - Proti výkonu sudího Drahoslava Drábka v pátečním utkání první fotbalové ligy České Budějovice - Příbram (0:1) podají poražení Jihočeši námitku.

Jak řekl ČTK předseda představenstva Dynama Karel Poborský, výkon rozhodčího považují Českobudějovičtí za tendenční.

Vadila mu řada verdiktů hlavního arbitra. Mimo jiné nesouhlasil s červenou kartou pro domácího Řezníčka a také s nařízenou penaltou, z níž dala Příbram jediný gól.

"Dneska to měl být naprosto vyrovnaný zápas. Ale od první do poslední minuty to rozhodčí vzal do své režie. Pokud takhle chceme prezentovat fotbal, tak napišme rovnou do novin výsledek a nekažme si víkendy," řekl Poborský.

"Červená i penalta byly vymyšlené"

Podle něj nejprve viděl neprávem červenou kartu Řezníček. Českobudějovický útočník dostal druhou žlutou kartu za nesportovní chování.

"Ten hráč přitom jen hodil míč na místo, odkud se mělo po faulu rozehrávat," uvedl Poborský.

Zpochybnil i penaltovou situaci. Pokutový kop podle něj Drábek nařídil za to, že brankář Daněk fauloval příbramského hráče bez míče.

"Pokud to Daněk skutečně udělal, tak proč potom nedostal červenou kartu?" řekl Poborský.

Českobudějovický šéf je zvědavý, jak se k situaci postaví komise rozhodčích. Dodal však, že i když Drábka jakkoli potrestá, body Jihočechům nikdo nevrátí.

"Proč rozhodčím dáváme víc peněz?"

Poborskému jako členovi výkonného výboru Fotbalové asociace ČR také vadí, že rozhodčí mají lepší podmínky, ale jejich výkony tomu neodpovídají.

"My jim přidáváme, aby se měli hezky. A oni se hezky mají. Jenže my, kteří fotbal spolufinancujeme, z toho pak máme kolikrát oči pro pláč," řekl Poborský.

O úrovni sudích podle něj vypovídá i fakt, že jeden z nejdůležitějších zápasů soutěže mezi Spartou a Plzní rozhodoval arbitr z Německa.

"Tak proč tady vytváříme čím dál lepší podmínky pro rozhodčí, když si pak na vrchol ligy pozveme cizince? Jestli takhle chceme prezentovat fotbal, tak ho raději nedělejme," řekl Poborský.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Stanovým městečkem v Praze-Troji za necelý týden prošlo 250 uprchlíků

Stanovým městečkem pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji prošlo za necelý týden jeho provozu ke čtvrtku 250 lidí, sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Kapacita centra je 150 lůžek a má sloužit zejména pro romské uprchlíky, kteří jsou na hlavním nádraží. V Troji by měli pobývat, než se rozhodne, zda mají nárok na víza dočasné ochrany.

Praha se potýká s nedostatečnou ubytovací kapacitou a jedná s vládou a ostatními kraji o přemístění uprchlíků do krajů, které nejsou tolik vytíženy. Asistenční centrum ve Vysočanech, které slouží pro Prahu a Středočeský kraj, odbavilo zhruba 90 tisíc lidí.

"Stanové městečko funguje od zahájení provozu bez problémů. Jeho kapacita je zhruba 150 osob, ale pravidelně se počty ubytovaných mění. Někteří ubytovaní totiž získávají víza, a tak do městečka mohou přicházet noví lidé," uvedl Hofman.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Policisté obvinili matku novorozence nalezeného v Praze 5 z vraždy

Kriminalisté obvinili z vraždy matku novorozence,o jehož nálezu v Praze 5 informovala policie ve středu. Žena se k činu přiznala, policie pro ni navrhne vazbu. Policisté to uvedli na twitteru.

"Pitva prokázala, že se chlapeček narodil živý. Kriminalisté zmiňovanou ženu obvinili z trestného činu vražda a dnes podají podnět na její vzetí do vazby. Obviněná se k činu přiznala," napsala policie.

O nálezu mrtvého novorozence v Husových sadech informovala policie ve středu večer. Policisté kvůli případu uzavřeli ulici Na Popelce na pomezí Košíř a Smíchova, která sousedí s přírodním parkem Košíře-Motol. Ženu kriminalisté dohledali o den později. Za vraždu dítěte hrozí podle trestního zákoníku odnětí svobody na 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Německo, Francie, Belgie a Kanada oznámily první případy opičích neštovic

Po zjištění výskytu opičích neštovic v několika evropských zemích z tohoto týdne potvrdilo první případy této vzácné nemoci také Německo, Francie, Belgie a Kanada. Austrálie má podezření na nákazu u muže, který se vrátil z cesty do Evropy. Opičí neštovice jsou vzácné virové onemocnění, jehož projevy jsou podobné lidským neštovicím, avšak obvykle s mírnějšími projevy.

První dva výskyty oznámila Belgie. Nákaza se objevila u dvou lidí z různých měst, kteří se však v poslední době zúčastnili téhož večírku na blíže neurčeném místě. Oba mají mírný průběh onemocnění. Virolog Steven Van Gucht z belgické agentury pro veřejné zdraví Sciensano agentuře Reuters řekl, že očekává další nárůst případů, Belgie však podle něj zvládne dostat virus pod kontrolu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy