Po výhře nad Gijónem vede Barcelona ligu o šest bodů

17. 2. 2016 20:52
Lionel Messi se postaral o dva góly
Lionel Messi se postaral o dva góly | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony vyhráli v dohrávce španělské ligy v Gijónu 3:1 a vedou tabulku o šest bodů před Atléticem Madrid. Dva góly vstřelil Lionel Messi a třetí přidal Luis Suárez, který krátce předtím neproměnil pokutový kop.

Messi v 25. minutě otevřel skóre střelou zpoza vápna a připsal si jubilejní 300. gól ve španělské lize, domácí Carlos Castro ale zanedlouho z rychlého protiútoku vyrovnal. Nerozhodný stav však vydržel jen další čtyři minuty, pak Suárez našel v šestnáctce Messiho a ten poslal patnáctým gólem v sezoně favorita znovu do vedení.

Messi mohl ještě před přestávkou završit hattrick, jenže jeho další střelu vyrazil brankář Cuéllar a Neymarova dorážka skončila jen na brankové konstrukci. V druhé půli se Cuéllar vytáhl i proti Suárezově penaltě, kterou zneškodnil skokem k tyči.

Přesto se nakonec Suárez čtyřiadvacátého zásahu v sezoně dočkal. Střelou pod břevno pojistil barcelonskou výhru a tabulku střelců vede o tři góly před Cristianem Ronaldem z Realu.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 16. kolo:

Sporting Gijón - FC Barcelona 1:3 (27. C. Castro - 25. a 31. Messi, 67. Suárez).