Po Spartě reprezentace. Slovenské fotbalisty povede Hapal

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 22. 10. 2018 14:58
Devětačtyřicetiletého trenéra schválil do funkce výkonný výbor Slovenského fotbalového svazu.
Pavel Hapal
Pavel Hapal | Foto: Milan Kammermayer

Bratislava - Novým trenérem slovenské fotbalové reprezentace se po Jánu Kozákovi stal český trenér Pavel Hapal. Bývalého kouče slovenské jednadvacítky dnes schválil do funkce výkonný výbor Slovenského fotbalového svazu a nyní se bude ladit smlouva. Oficiálně představen bude Hapal ve středu.

"Původně byli i jiní kandidáti, ale dnes jsme diskutovali jen o Pavlu Hapalovi a výkonný výbor ho schválil devíti z deseti hlasů. Jeden člen se zdržel hlasování," řekl na tiskové konferenci předseda svazu Ján Kováčik.

Smlouvu podle něj nový kouč dostane na jeden kvalifikační cyklus s opcí v případě postupu na mistrovství Evropy 2020. Nyní bude s Hapalem dolaďovat detaily a složení realizačního týmu, než ve středu smlouvu podepíšou. "Okrajově jsme se už dotkli i podmínek, které bude třeba doladit. Jednat budeme i o složení realizačního týmu. Jeho vytvoření bude plně v kompetenci pana Hapala," uvedl Kováčik.

Hapal se prý nad nabídkou ani nemusel rozmýšlet. "Trénovat jakékoli národní mužstvo a zvlášť Slovensko je pro mě pocta. Vždyť jsem se narodil v Československu," cituje Hapala web slovenského svazu. "Nepodaří se to každému. Moc si toho vážím a je to pro mě zavazující," uvedl kouč.

Devětačtyřicetiletý Hapal se s přestávkami pohybuje ve slovenském fotbale od roku 2007, kdy převzal Nitru. Vedl i Žilinu a Senicu, od začátku roku 2015 byl trenérem jednadvacítky, se kterou postoupil na mistrovství Evropy 2017, kde startovalo Slovensko teprve podruhé v historii. Tehdy pod Hapalem na šampionátu hráli současní reprezentanti Milan Škriniar, Stanislav Lobotka, Albert Rusnák, Matúš Bero, Ľubomír Šatka a Adam Jakubech. "Věřím, že se s týmem rychle sžiji. Je v něm hodně kluků, které jsem už trénoval," uvedl Hapal.

Letos v březnu přijal nabídku pražské Sparty. Na její lavičce ale vydržel jen do konce července a od té doby byl bez angažmá. "Bylo to krátké působení. Cítil jsme pachuť, protože jsem tam nedostal moc prostoru. Ale rozhodnutí o mém konci jsem přijal, takový je fotbalový život," prohlásil Hapal.

U slovenského týmu nahradí Kozáka, který minulý týden po pěti letech skončil na vlastní žádost, když po prohře 1:2 v Trnavě s Českem přistihl některé hráče, jak se nad ránem vracejí na hotel z večírku.

"Působení pana Hapala u jednadvacítky bylo hlavním faktorem, proč jsme se rozhodli pro něj. Naše tříletá spolupráce se ukázala jako velmi úspěšná. A má hodně kvalit," dodal Kováčik.

Premiéru prožije Hapal 16. listopadu v domácím zápase Ligy národů s Ukrajinou. O tři dny později se představí v Praze proti České republice. "První dva zápasy jsou v Lize národů a chceme v nich uspět, abychom nespadli do nižšího koše. Následně se budeme chtít dobře připravit na kvalifikaci a postoupit na mistrovství Evropy 2020," uvedl Hapal ke svým cílům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Europoslanec Blaško oznámil kandidaturu na prezidenta

Europoslanec Hynek Blaško (SPD) v pátek na svém facebookovém profilu oznámil, že chce kandidovat na prezidenta. Své příznivce vyzval, aby jeho kandidaturu podpořili podpisem petičních archů. "Mnoho z vás mi hodilo rukavici a vyzvalo mě tak k akci. Rukavici přijímám jako výraz vaší vůle, abych se ucházel o nejčestnější a nejprestižnější pozici v Česku, kterou je pozice prezidenta republiky," řekl ve videu na svém profilu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy