Škoda do Genclerbirligi údajně nezamíří, Mešanovič se upíše Kayserisporu

9. 1. 2020 13:54
Bosenský fotbalový útočník Muris Mešanovič opouští po roce Mladou Boleslav a v nejbližších hodinách by měl podepsat smlouvu s tureckým klubem Kayserispor.
Muris Mešanovič
Muris Mešanovič | Foto: Milan Kammermayer

Tři roky tvořili úderné duo ve slávistických barvách, nyní jejich cesty znovu povedou podobným směrem. Bosenský útočník Muris Mešanovič se stane novou posilou tureckého Kayserisporu, kam si ho vytáhl trenér a chorvatská hráčská legenda Robert Prosinečki.

Jak tvrdí bosenský web Sportsport.ba, devětadvacetiletý útočník by měl ve čtvrtek dorazit do Antalye, kde se tým připravuje na jarní část Süper Lig. V ní je cíl posledního celku tabulky jasný: záchrana.

S výjimkou půlročního hostování v Dunajské Stredě strávil rodák ze Sarajeva celou svou kariéru v Česku. Před dvanácti lety začínal v Jablonci, ovšem nejvíc toho odkopal v Jihlavě, odkud si ho také v roce 2016 vytáhla Slavia. Loni z Edenu odešel do Mladé Boleslavi. Ve české nejvyšší soutěži odehrál celkem 130 utkání a nastřílel 41 branek.

Mešanovič tak doprovodí do Turecka svého bývalého kolegu z útoku červenobílých Milana Škodu. V jeho případě se původně spekulovalo o Genclerbirligi, podle serveu Idnes.cz ovšem vyjednává s Rizesporem.

 

Právě se děje

Další zprávy