Škoda do Genclerbirligi údajně nezamíří, Mešanovič se upíše Kayserisporu

9. 1. 2020 13:54
Bosenský fotbalový útočník Muris Mešanovič opouští po roce Mladou Boleslav a v nejbližších hodinách by měl podepsat smlouvu s tureckým klubem Kayserispor.
Muris Mešanovič
Muris Mešanovič | Foto: Milan Kammermayer

Tři roky tvořili úderné duo ve slávistických barvách, nyní jejich cesty znovu povedou podobným směrem. Bosenský útočník Muris Mešanovič se stane novou posilou tureckého Kayserisporu, kam si ho vytáhl trenér a chorvatská hráčská legenda Robert Prosinečki.

Jak tvrdí bosenský web Sportsport.ba, devětadvacetiletý útočník by měl ve čtvrtek dorazit do Antalye, kde se tým připravuje na jarní část Süper Lig. V ní je cíl posledního celku tabulky jasný: záchrana.

S výjimkou půlročního hostování v Dunajské Stredě strávil rodák ze Sarajeva celou svou kariéru v Česku. Před dvanácti lety začínal v Jablonci, ovšem nejvíc toho odkopal v Jihlavě, odkud si ho také v roce 2016 vytáhla Slavia. Loni z Edenu odešel do Mladé Boleslavi. Ve české nejvyšší soutěži odehrál celkem 130 utkání a nastřílel 41 branek.

Mešanovič tak doprovodí do Turecka svého bývalého kolegu z útoku červenobílých Milana Škodu. V jeho případě se původně spekulovalo o Genclerbirligi, podle serveu Idnes.cz ovšem vyjednává s Rizesporem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Česku loni ubylo 1300 živnostníků, v předchozích letech jich naopak přibývalo

V loňském roce ubylo v ČR 1300 živnostníků, v předchozích letech se přitom jejich počet zvyšoval. V Česku začalo v roce 2022 podnikat na živnostenský list 7 000 lidí, o 10 600 více než o rok dříve. Zároveň podnikání ukončilo asi 78 300 podnikatelů, o 36.000 více než v roce 2021. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

"Paradoxem této situace je, že celkový počet živnostníků se sice snížil, ale zároveň začalo v loňském roce podnikat 77 000 živnostníků, což je nejvíce od roku 2011. Úbytek je tak dán počtem podnikatelů, kteří se rozhodli s podnikáním skončit," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Právě živnostníci, kteří na rozdíl od firem ručí za podnikání celým svým majetkem, podnikání podle ní v případě problémů raději ukončí, než by riskovali bankrot.

Měsícem, který nejvíce zahýbal počty živnostníků, byl prosinec. Během něj začalo podnikat 4700 lidí. To je ve srovnání se stejným obdobím v předchozích letech spíše nadprůměr. Zároveň se ale 16.700 podnikatelů rozhodlo podnikání ukončit, což je zhruba čtyřikrát více než v prosinci 2021, vyplývá z dat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman se Šarapatkovi za výrok o neschopnosti zatím omlouvat nemusí, rozhodl Nejvyšší soud

Prezident Miloš Zeman se zatím nemusí omlouvat svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi za výrok, že ho z úřadu vlády před lety vyhodil pro neschopnost. Nejvyšší soud vyhověl prezidentovu návrhu na odklad vykonatelnosti verdiktu, podle kterého se má Zeman Šarapatkovi omluvit. Novinářům to dnes řekl Zemanův advokát Marek Nespala.

Omluvu Zemanovi pravomocně nařídil soud. Ve stanovené lhůtě se ale prezident neomluvil a Nespala podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Současně se na soud obrátil se žádostí, aby odložil vykonatelnost rozhodnutí o omluvě, dokud sám verdikt nepřezkoumá. Šarapatka kvůli vymáhání omluvy podal na prezidenta exekuční návrh.

Zdroj: ČTK
Další zprávy