Škoda do Genclerbirligi údajně nezamíří, Mešanovič se upíše Kayserisporu

9. 1. 2020 13:54
Bosenský fotbalový útočník Muris Mešanovič opouští po roce Mladou Boleslav a v nejbližších hodinách by měl podepsat smlouvu s tureckým klubem Kayserispor.
Muris Mešanovič
Muris Mešanovič | Foto: Milan Kammermayer

Tři roky tvořili úderné duo ve slávistických barvách, nyní jejich cesty znovu povedou podobným směrem. Bosenský útočník Muris Mešanovič se stane novou posilou tureckého Kayserisporu, kam si ho vytáhl trenér a chorvatská hráčská legenda Robert Prosinečki.

Jak tvrdí bosenský web Sportsport.ba, devětadvacetiletý útočník by měl ve čtvrtek dorazit do Antalye, kde se tým připravuje na jarní část Süper Lig. V ní je cíl posledního celku tabulky jasný: záchrana.

S výjimkou půlročního hostování v Dunajské Stredě strávil rodák ze Sarajeva celou svou kariéru v Česku. Před dvanácti lety začínal v Jablonci, ovšem nejvíc toho odkopal v Jihlavě, odkud si ho také v roce 2016 vytáhla Slavia. Loni z Edenu odešel do Mladé Boleslavi. Ve české nejvyšší soutěži odehrál celkem 130 utkání a nastřílel 41 branek.

Mešanovič tak doprovodí do Turecka svého bývalého kolegu z útoku červenobílých Milana Škodu. V jeho případě se původně spekulovalo o Genclerbirligi, podle serveu Idnes.cz ovšem vyjednává s Rizesporem.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy