Po Platinim se odvolal k arbitráži také Blatter

ČTK ČTK
17. 3. 2016 18:03
Ani Sepp Blatter se nechce smířit se zákazem působení ve fotbale. Proti šestiletému trestu se bývalý předseda mezinárodní federace FIFA dnes odvolal ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu v Lausanne.
Sepp Blatter a Michel Platini.
Sepp Blatter a Michel Platini. | Foto: Reuters

Lausanne - Ani Sepp Blatter se nechce smířit se zákazem působení ve fotbale. Proti šestiletému trestu se bývalý předseda mezinárodní federace FIFA dnes odvolal ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu v Lausanne a žádá jeho zrušení. Už před ním podnikl stejný krok šéf evropského fotbalu Michel Platini.

Oba byli potrestáni původně osmiletým distancem za to, že Platini obdržel od Blattera v roce 2011 dva miliony švýcarských franků (zhruba 50 milionů korun) bez jakéhokoli dokladu. Muži tvrdí, že šlo o odměnu za poradenskou činnosti na základě jejich ústní dohody.

Odvolací komise FIFA jim trest zmírnila na základě polehčujících okolností, a sice za dlouholetý přínos fotbalu. Potvrdila však, že se dopustili porušení etických pravidel. Šedesátiletý Platini navíc musí zaplatit pokutu 80 tisíc švýcarských franků (asi dva miliony korun), osmdesátiletý Blatter 50 tisíc franků (asi 1,35 milionu korun).

Blatter v minulém roce kvůli rozsáhlému korupčnímu skandálu kolem FIFA skončil ve funkci předsedy, kterou zastával od roku 1998. Platini byl původně mezi kandidáty na jeho místo a byl považován za favorita, po aféře s platbou od Blattera ale nakonec do voleb nezasáhl. Blatterovým nástupcem byl v únoru zvolen jiný Švýcar Gianni Infantino.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy